Schowek
Schowek (0)
Indeks produktów

Minuta do szczęścia

Polskie media huczą od krytyki sędziego w meczu Austria Polska. W ostatniej minucie doliczonego czasu angielski sędzia Howard Webb podyktował kontrowersyjny rzut karny. Polska zremisowała 1:1 i ma tylko iluzoryczne szanse na ćwierćfinał Euro 2008.

Pierwszy mecz na Mistrzostwach Europy Polacy przegrali z Niemcami 0:2. Nie byli faworytami tego meczu i porażka była brana pod uwagę. Natomiast remis z Austriakami jest dla nas bardzo bolesny. Spotkanie zaczęło się dla Polaków bardzo źle. Piłkarze kompletnie się pogubili i tylko niesamowite interwencje Artura Boruca uchroniły nas od starty bramki. W 30. minucie Biało-Czerwoni wyszli z kontratakiem i Roger Guerreiro z najbliższej odległości pokonał bramkarza gospodarzy.

Aby awansować do ćwierćfinału Polacy muszą wysoko pokonać w poniedziałek Chorwację i liczyć na zwycięstwo Austrii nad Niemcami.

Wiedeń, 20:45, Austria - Polska 1:1 (0:1). Bramki: Vastić (90+3, karny) - Roger Guerreiro (30). Sędzia: Howard Webb (Anglia). Żółte kartki: Korkmaz (56), Proedl (72) - Wasilewski (58), Krzynówek (61), Bąk (90+2). Widzów: 50 tysięcy.

Austria: Jurgen Macho - Gyorgy Garics, Sebastian Proedl, Martin Stranzl, Emanuel Pogatetz - Christoph Leitgeb, Rene Aufhauser (74, Juergen Saumel), Andreas Ivanschitz (64, Ivica Vastić), Umit Korkmaz - Roland Linz (64, Roman Kienast), Martin Harnik.

Polska: Artur Boruc - Marcin Wasilewski, Mariusz Jop (46, Paweł Golański), Jacek Bąk, Michał Żewłakow - Euzebiusz Smolarek, Dariusz Dudka, Roger Guerreiro (85, Rafał Murawski), Mariusz Lewandowski, Jacek Krzynówek - Marek Saganowski (83, Wojciech Łobodziński).