Schowek (0)
Indeks produktów

Rozstrzygnięcia w kadrze

Leo Beenhakker ustalił ostateczny skład na Euro 2008. Niespodziewanie zabrakło w nim Radosława Matusiaka, który uchodził za ulubieńca selekcjonera. Na liście rezerwowej znalazł się też Grzegorz Bronowicki i Radosław Majewski.

Ostatnie mecze towarzyskie z Macedonią (1:1) i Albanią (1:0) rozwiały wątpliwości trenera. Polacy, zwłaszcza w meczu z Macedonią, zaprezentowali się słabo. Tylko pojedynczy piłkarze pokazali, że są w formie.

Polacy, w pierwszym meczu, wystąpili w rezerwowym składzie. Pod koniec pierwszej połowy bramkę dla rywali strzelił Goran Maznov. Honor Polaków uratował z rzutu karnego właśnie Matusiak. Z Albanią nasi reprezentanci zagrali już o niebo lepiej. W drugiej minucie bramkę strzelił Maciej Żurawski. Jak się później okazało był to jedyny gol w tym spotkaniu.

W niedzielę przed Polakami ostateczny sprawdzian. Mecz z Danią na Stadionie Śląskim pokaże rzeczywisty stan przygotowań naszej kadry.