Schowek
Schowek (0)
Indeks produktów

Wypadek przy pracy?

Reprezentacja Polski w towarzyskim meczu z USA przegrała 0-3. To ostatnie ostrzeżenie dla Polaków przed czerwcowymi Mistrzostwami Europy. Czas na mobilizację.

- Wynik jest okropny, ale nie będę robił z tego dramatu - mówił po spotkaniu selekcjoner reprezentacji Polski Leo Beenhakker. Kibice pytają czy to tylko wypadek przy pracy, czy może zasłona dymna?

Mecz z USA w Krakowie przyciągnął ponad 20 tys. kibiców. Nie oglądali jednak oni pasjonującego widowiska. W 12 minucie, po dośrodkowaniu L. Donovana z rzutu wolnego, obrońca Carlosa Bocanegri strzałem głową pokonał Artura Boruca. W 35 minucie było już 0:2. Tym razem dośrodkowanie Donovana z rzutu rożnego wykorzystał Oguchi Onyewu.

Po przerwie Leo Beenhakker przemeblował skład Polakow. Jednak ani Smolarek, ani Matusiak nie umieli pokonać obrońców ze Stanów Zjednoczonych. Polaków za to pogrążył strzałem z rzutu wolnego Eddie Lewis.

Polska - USA 0:3 (0:2).
Bramki: Bocanegra (12), Onyewu (35), Lewis (73).
Sędzia: Anders Henriksen (Dania).
Żółte kartki: Wasilewski (37) - Wolff (89).
Widzów: 21 tysięcy.

POLSKA: 1. Artur Boruc - 13. Marcin Wasilewski, 6. Jacek Bąk, 16. Arkadiusz Radomski (63, 19. Michał Goliński), 3. Grzegorz Bronowicki - 21. Łukasz Piszczek (46, 17. Wojciech Łobodziński), 5. Dariusz Dudka, 18. Mariusz Lewandowski, 8. Jacek Krzynówek (46, 7. Euzebiusz Smolarek) - 9. Maciej Żurawski (46, 10. Łukasz Garguła), 20. Paweł Brożek (46, 11. Radosław Matusiak).

USA: 1. Tim Howard - 5. Heath Pearce (85, 20. Benny Feilhaber), 3. Carlos Bocanegra, 22. Oguchi Onyewu (63, 23. Jay DeMerit), 6. Steve Cherundolo (73, 17. Jonathan Spector), 8. Clint Dempsey, 10. Landon Donovan (64, 7. Eddie Lewis), 13. Ricardo Clark, 4. Michael Bradley - 9. Eddie Johnson, 11. Brian Ching (63, 16. Josh Wolff).