Schowek
Schowek (0)
Indeks produktów
Farba lateksowa 011

Wybór farby do wnętrz

 

Malowanie to jeden z nielicznych etapów remontu, do którego często zabieramy się za to samemu. Zanim jednak do tego przystąpimy - warto zastanowić się nad wyborem właściwego rodzaju farby.
Powinna być trwała i odporna na ścieranie, bezpieczna dla ludzi i środowiska oraz mieć dobrą przyczepność do podłoża.

W zależności od pomieszczenia, które chcemy wymalować, do wyboru mamy m.in. emulsje czy farby lateksowe. Emulsje z reguły mają słabszą siłę krycia, są mało odporne na zmywanie czy szorowanie. Z tego powodu nie sprawdza się w miejscach, gdzie ściany mogą być narażone na częstsze zabrudzenia, np.: w korytarzach, przedsionkach czy też w pokojach dziecięcych.

Z kolei farby lateksowe (np. FARBA LATEKSOWA 011) cechują się wysoką odpornością na ścieranie i szorowanie, a to dzięki wysokiej zawartości żywic polimerowych. Są niezastąpione we wszelkich pomieszczeniach, jednak szczególnie polecane są tam, gdzie brudzić się może intensywnie. Z ich powierzchni zwykle w bardzo prosty sposób zmyjemy różnego rodzaju zachlapania czy ślady rąk. Co ważne, nawet częste zmywanie nie zniszczy powłoki farby, ani jej koloru. Farby te idealnie sprawdzą się w kuchniach, korytarzach, pokojach dziecięcych. Oprócz tego mają one wysoką jakość krycia, dzięki czemu w szybki sposób uzyskamy żądany kolor.
Zanim jednak przystąpimy do malowania, nie zapomnijmy o właściwym przygotowaniu i zagruntowaniu podłoża. Pozwoli to na uzyskanie odpowiedniego efektu końcowego naszych prac.