Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Zamknij X

KREISEL
facebook
Tynki dekoracyjne

SISITYNK 040

Tynk silikatowo-silikonowy
Masa tynkarska do wykonywania wypraw pocienionych, gotowa do stosowania, produkowana na bazie szkła wodnego potasowego, emulsji żywicy silikonowej i wodnej dyspersji żywicy akrylowej, z wypełniaczami mineralnymi, środkiem hydrofobizującym, domieszkami modyfikującymi i pigmentami. Nie zawiera amoniaku i rozpuszczalników organicznych. Po stwardnieniu wodo- i mrozoodporna. Charakteryzuje się bardzo dużą przepuszczalnością pary wodnej, przyczepnością, elastycznością, trwałością, stabilnością kolorów, bardzo wysoką odpornością na czynniki atmosferyczne oraz zabrudzenia.
Przeznaczenie
Dane techniczne
Parametry
Dokumentacja
Masa przeznaczona jest do ręcznego lub maszynowego (natryskowego, przy strukturach typu baranek)  wykonywania dekoracyjnych, pocienionych wypraw tynkarskich na równych i stabilnych mineralnych tynkach podkładowych (tradycyjnych, lekkich, termoizolacyjnych), podłożach betonowych oraz na warstwie zbrojonej w systemach ociepleń ścian zewnętrznych budynków TURBO-SISI i TURBO-WSISI firmy KREISEL. Nadaje się do stosowania na zewnątrz i wewnątrz pomieszczeń. W zależności od zawartości wypełniaczy mineralnych zaprawa umożliwia uzyskanie faktury drapanej (kornikowej, rowkowej, rozproszonej – w zależności od sposobu zacierania) lub faktury baranka (ziarnistej).

Skład: szkło wodne potasowe, emulsje silikonowe, dyspersja żywicy akrylowej, wypełniacze, domieszki modyfikujące, pigmenty

Gęstość objętościowa: ok. 1,84 g/cm³

Opór dyfuzyjny względny (niezacieranej warstwy o grubości 3 mm): ≤ 0,13 m

Wodochłonność po 10 h: ≤ 360 g/m²

Zużycie:

 

Faktura

Orientacyjne zużycie masy na 1m2 przy uziarnieniu: 


 

 


 

1,5 mm


 

2 mm


 

3 mm

drapana

baranek
 

1,7 kg

2,4 kg

2,4 kg

3,4 kg

3,7 kg

5,0 kg

Opakowania:

Wiaderka 25 kg na paletach po 33 sztuki.

Przechowywanie:

Do 12 miesięcy od daty produkcji, w miejscach suchych i w nieuszkodzonych opakowaniach fabrycznych i temperaturze od +5°C do +25°C.

Dokument odniesienia:  ETA-07/0118 oraz ETA-07/0192 

Karta Techniczna (48,5KB) pobierz »
Karta Charakterystyki (182,2KB) pobierz »
Certyfikat ETA oryginał (1,1MB) pobierz »
Aprobata Techniczna ETA-07/0192 (12,4MB) pobierz »
Aprobata Techniczna ETA-07/0192 tłumaczenie (245,5KB) pobierz »
Deklaracja Zgodności ETA (51,8KB) pobierz »
Klasyfikacja Ogniowa (3,5MB) pobierz »
Deklaracja Właściwości Użytkowych (71KB) pobierz »