Schowek
Schowek (0)
Indeks produktów

Pomoc dla "Barki"

 

KREISEL przekazał ponad 9 ton materiałów budowlanych na rzecz Fundacji Pomocy Wzajemnej "Barka" z Poznania. Produkty te zostaną wykorzystane w budowie tanich mieszkań dla bezdomnych, mieszkających obecnie w schroniskach Barki.

Spółka KREISEL Technnika Budowlana przekazała w połowie 2001 r. 9 ton materiałów budowlanych na rzecz Fundacji Pomocy Wzajemnej "Barka" w Poznaniu. Tynki i wylewki samopoziomujące wesprą prowadzony przez "Barkę" Program Dostępnego Budownictwa Socjalnego. Jego celem jest umożliwienie usamodzielnienia się osobom, które przeżywają kłopoty życiowe. Te działania obejmują m.in. utworzenie Funduszu Budowy Tanich Mieszkań Socjalnych "Barki" oraz zakupienie technologii taniej budowy domów socjalnych (lekkie budownictwo szkieletowe) opracowanej przez Instytut Technologii Drewna w Poznaniu.

Między innymi dzięki pomocy firmy KREISEL Technika Budowlana, pierwsze takie domy powstały w Poznaniu w drugiej połowie 2001 r. Program zyskał patronat Marszałka Sejmu RP, Marszałka Województwa Wielkopolskiego i prezydenta Poznania. W sumie w 2001 r. zostało wybudowanych w Poznaniu 20 mieszkań, w 2002 r. będzie kolejnych 50, a w 2003 r. - 100.

14.03.2003