Schowek
Schowek (0)
Indeks produktów

Benefis Krystyny Feldman

 

19 września 2004 roku w poznańskim Teatrze Nowym odbyła się uroczysta premiera filmu "Mój Nikifor" z tytułową rolą Krystyny Feldman. Po premierze wszyscy goście uczestniczyli w benefisie tej niezwykle popularnej i lubianej aktorki. Patronem benefisu i premiery była firma KREISEL.

Krystyna Feldman to jedna z najbardziej charakterystycznych postaci w historii polskiego kina. Aktorka znana głównie z ról drugoplanowych w filmie i teatrze, ostatnio także często występująca w serialach telewizyjnych, zagrała główną rolę w najnowszym filmie Krzysztofa Krauze "Mój Nikifor". Wzruszająca i malownicza historia Nikifora Krynickiego, malarza prymitywisty tworzącego w latach 50 i 60-tych w Krynicy została już doceniona na Festiwalu w Gdyni (najlepsza rola damska dla Feldman). W niedzielę 19 września "Nikifora" mogli po raz pierwszy zobaczyć widzowie w Poznaniu, a tuż po premierze uczestniczyć w uroczystym benefisie odtwórczyni roli Nikifora - Krystyny Feldman.

Na uroczystościach obecni byli znakomici polscy aktorzy - przyjaciele Krystyny Feldman, ludzie filmu, estrady, biznesu i polityki (władze miasta i województwa). Patronem tego wielkiego wydarzenia kulturalnego była firma KREISEL, a prezes Szczepan Gawłowski osobiście gratulował i wręczał kwiaty wybitnej aktorce.

21.09.2004