Schowek
Schowek (0)
Indeks produktów

Olimpijczycy dzieciom - VI Piknik Olimpijski

 

W niedzielę 4 września w Warszawie na terenach Agrykoli odbył się VI Piknik Olimpijski pod hasłem "Żyj sportowo". Podczas całodniowej imprezy odbywały sie liczne konkursy i gry sportowe i rekreacyjne, a cała impreza była swoistym prezentem polskich olimpijczyków i sponsorów ruchu olimpijskiego dla dzieci.

Piknik Olimpijski propaguje zdrowy, rodzinny styl życia poprzez uprawianie sportu w myśl hasła "Żyj sportowo". Jak w poprzednich edycjach, także i w niedzielę uczestniczyło w nim kilkadziesiąt tysięcy osób. Olimpijskiego charakteru nadała imprezie obecność ponad 100 uczestników igrzysk, w tym naszych największych gwiazd sportowych.

Beneficjentem Pikniku zostało Centrum Onkologii, na konto którego wpłynie 1300 złotych uzyskanych z licytacji roweru turystycznego. 6. Piknik Olimpijski uwieńczył koncert grupy "Blue Cafe". Zdaniem uczestników, organizatorów i zaproszonych gości imprezy tego typu to najlepsza promocja ruchu olimpijskiego i forma zachęcenia do aktywnej rekreacji i sportu dzieci i młodzieży.

Warto dodać, że sponsorzy ruchu olimpijskiego przygotowali nagrody i upominki dla uczestników zabaw sportowych. KREISEL, sponsor polskich olimpijczyków uhonorował najlepszych w turnieju piłkarskim, którego był współorganizatorem.

05.09.2005