Schowek
Schowek (0)
Indeks produktów

Pomagamy chorym i starszym

 

We wtorek 11 maja w Rostarzewie (powiat grodziski) odbyła się uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego pod dom "dla osób starszych z chorobą Alzheimera i chorobami otępiennymi". Dom powstaje z inicjatywy Fundacji Betlejemka i przy wsparciu firmy KREISEL.

Działająca juz ponad 10 lat Fundacja dla Dzieci Bezdomnych Betlejemka rozszerza swoją działalność. Obok istniejącego już Domu Matki i Dziecka w wielkopolskim Rostarzewie, Fundacja zamierza zbudować Dom dla Osób z Chorobą Alzheimera i Lżejszymi Przypadkami Otępiennymi. Dom ten, zdaniem prezesa Fundacji Betlejemka Wojciecha Michnikowskiego, jest odpowiedzią na coraz większe zapotrzebowanie na ośrodki fachowej pomocy dla osób starszych i chorych.

"Tradycyjnie" już Fundacja Betlejemka może liczyć na pomoc ze strony firmy KREISEL. Firma pomagała p. Michnikowskiemu i jego podopiecznym w budowie i utrzymywaniu Domu Matki i Dziecka, a teraz zamierza wspierać Fundację w pracach nad nowym przedsięwzięciem dla Osób Starszych. Niedawno prezes firmy KREISEL przekazał na rzecz Betlejemki sumę 10 tysięcy złotych, z której cześć już wykorzystano na budowę fundamentów nowego domu. KREISEL zapewnił także transport pierwszej części materiałów budowlanych wykorzystanych na tej budowie.

Na wtorkowej uroczystości wmurowania aktu erekcyjnego obecni byli przedstawiciele darczyńców, władz lokalnych i wojewódzkich, a także grupa dziennikarzy.

12.05.2004