Schowek
Schowek (0)
Indeks produktów
Tynk mozaikowy MOZATYNK- S 51

Nowa paleta MOZATYNKU-S 051

 

 Tynki mozaikowe to jedne z najbardziej popularnych rozwiązań wykończenia cokołów, ogrodzeń oraz lamperii wewnątrz budynków.

O popularności mozatynków decydują między innymi: wysoka odporność
na uderzenia, trwały kolor, a przede wszystkim łatwość utrzymania czystości
i czyszczenia. Dotychczas w ofercie firmy KREISEL MOZATYNK-S 051 dostępny był w uziarnieniu 1,8mm. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku, w roku 2016  dodano ziarno 1,2mm (kolory z nowego wzornika) oraz wzbogacono palety dostępnych kolorów kruszyw. Obecnie kolory podzielone są na cztery grupy: szarości, brązy, beże czerwienie co daje możliwość tworzenia niezwykle zróżnicowanych melanży.

Ofertę uatrakcyjnia element dekoracyjny w postaci miki: srebrnej oraz czarnej. Mika to minerał z grupy krzemianów, a jego nazwa pochodzi od łacińskiego „miarce” czyli „błyszczeć”. Właśnie taki efekt – błyszczącej blaszki daje ten dodatek. Tworzy on wraz z pozostałym kruszywem niezwykły efekt dekoracyjny, który zbliża wyglądem powstały tynk do naturalnego wyglądu skały. Mika dostępna jest w opakowaniach 0,25kg.
Na jedno opakowanie gotowego wyrobu  (tynku mozaikowego MOZATYNK-S 051) należy użyć jedno opakowanie miki.

MOZATYNK-S 051 przeznaczony jest do ręcznego wykonywania dekoracyjnych, pocienionych wypraw tynkarskich na podłożach betonowych, cementowych i cementowo-wapiennych tynkach podkładowych, tynkach gipsowych, płytach gipsowo-kartonowych i gipsowo-włóknowych oraz na warstwie zbrojonej w systemach ocieplania ścian budynków. Po stwardnieniu jest wodo- i mrozoodporny.

Atutem produktu jest bardzo wygodna forma dostępności dla konsumenta. Każdy kolor w dwóch uziarnieniach dostępny jest praktycznie od ręki w miejscu zakupu. Wystarczy dodać 4 woreczki kolorowego kruszywa do bazy, czyli wiaderka z żywicą i przemieszać. Ewentualnie można dodatkowo dodać wyżej wymienioną mikę.

Pobierz:

MOZATYNK-S 051 10,12 MB

31.03.2016

Wstecz