Schowek
Schowek (0)
Indeks produktów

TYNK 651T - najtwardszy zawodnik z drużyny gipsów

 

Tynki gipsowe to jedne z najbardziej popularnych wyrobów do wykańczania ścian wewnątrz budynków. Cechuje je przede wszystkim łatwość wykonania, uzyskania gładkiej powierzchni. Tradycyjne tynki gipsowe nie wykazują największej twardości, są łatwe do zarysowania, co bardzo często zniechęca potencjalnych inwestorów na wykorzystanie tego typu materiałów. Najnowszy produkt gipsowy firmy KREISEL TYNK 651T (twardy) wykazuje kilkukrotnie większą twardość niż tynk 651L (tynk gipsowy lekki). W parze z twardością idą także wytrzymałości mechaniczne, które są zdecydowanie większe niż w zwykłych tynkach gipsowych.

Tynk gipsowy 651T przeznaczony jest do stosowania przede wszystkim w miejscach o dużym zagrożeniu uszkodzeń mechanicznych, takich jak: klatki schodowe, korytarze, pomieszczenia gospodarcze, itp. Doskonale nadaje się też do budynków użyteczności publicznej np. szkoły, przedszkola, urzędy, sklepy czy galerie handlowe.
Sprawdzi się również na odpowiednio przygotowanych ścianach i stropach wykonanych z betonu zwykłego i komórkowego, z cegieł i pustaków ceramicznych, z bloczków i cegieł wapienno-piaskowych (silikatowych), itp. Można go stosować na ogrzewanie ścienne.

 

Wytrzymałość przede wszystkim:
Twardość powierzchniowa przewyższająca 2,5MPa, wytrzymałość na ściskanie: ≥ 6,0 MPa, oraz na zginanie: ≥ 2,0 MPa. Tak wysokie wartości powodują, że 651T ma wytrzymałości porównywalne z tynkami cementowymi kategorii CSIV (najwyższa kategoria wytrzymałości tynków cementowo-wapiennych).

Bez spękań, bez uszkodzeń, bez kłopotów...
Nie tylko wytrzymałość mechaniczna jest ważna. Tynki gipsowe, a wśród nich 651T, posiadają wiele zalet. Są jednowarstwowe, nie wymagają dodatkowej obróbki gładzią, co znacznie przyspiesza proces technologiczny. Są też bardziej elastyczne - nie ma przypadków powstawania pęknięć, zarysowań, które są częste przy nieodpowiedniej obróbce tynków cementowo-wapiennych. Tynki gipsowe stwarzają przyjemny mikroklimat poprzez wchłanianie nadmiaru wilgoci bądź jej oddawanie, gdy wilgotność powietrza się obniża.

Tynk gipsowy 651T dostępny jest w workach 30kg oraz w technice silosowej.

11.06.2013

Wstecz