Schowek
Schowek (0)
Indeks produktów
profesjonalne zaprawy zimowe KREISEL

Zimowe zaprawy KREISEL

 

Termoizolacja budynków w warunkach jesienno-zimowych jest w Polsce trudna, ale możliwa. Wystarczy przestrzegać kilku podstawo-
wych zasad, aby ocieplenie domu powiodło się.

 
Prace murarskie i ociepleniowe należą do typowych tzw. "mokrych" robót budowlanych i zaleca się przeprowadzać je w temperaturze dodatniej zazwyczaj powyżej +5°C. Dotyczy ona nie tylko powietrza, wody zarobowej
i zapraw, ale także wmurowywanych materiałów. Niestety w naszej szerokości geograficznej temperatura jesienią i zimą często oscyluje wokół 0°C. Prace w takich warunkach zwykłymi tradycyjnymi zaprawami mogą być utrudnione, dlatego  KREISEL posiada w w ofercie produktowej zaprawy i systemy zimowe.

Zaprawy zimowe to przede wszystkim produkty murarskie – MURLEP 121, 122, 123 i 124. W czasie prac cegły, bloczki i inne elementy murowe nie powinny być przemarznięte, dlatego zaleca się je przechowywać w pomieszczeniach zabezpieczonych przed wpływami atmosferycznymi.

MURLEP BZ 121
Biała cienkowarstwowa zaprawa murarska do prac w obniżonych temperaturach > 0°C. Do wykonywania zewnętrznych i wewnętrznych murów z bloczków z betonu komórkowego (np. gazobetonu) oraz z bloczków wapienno-piaskowych (silikatowych). Klasy M5. Wodo i mrozoodporna.

MURLEP BZ 122
Biała cienkowarstwowa zaprawa murarska do prac w obniżonych temperaturach > 0°C. Do wykonywania zewnętrznych i wewnętrznych murów z bloczków z betonu komórkowego (np. gazobetonu) oraz z bloczków wapienno-piaskowych (silikatowych). Klasy M10. Wodo i mrozoodporna

MURLEP Z 123
 Szara cienkowarstwowa zaprawa murarska do prac w obniżonych temperaturach > 0°C. Do wykonywania zewnętrznych i wewnętrznych murów z bloczków z betonu komórkowego (np. gazobetonu) oraz z bloczków wapienno-piaskowych (silikatowych). Klasy M5.Wodo i mrozoodporna.

MURLEP Z 124
Szara cienkowarstwowa zaprawa murarska do prac w obniżonych temperaturach >0°C. Do wykonywania zewnętrznych i wewnętrznych murów z bloczków z betonu komórkowego (np. gazobetonu) oraz z bloczków wapienno-piaskowych (silikatowych). Klasy M10.Wodo i mrozoodporna.

Systemem, który bardzo dobrze sprawdza się w warunkach jesienno-zimowych jest TURBO Z-SA. Przeznaczony jest on do termomodernizacji budynków już istniejących zarówno w budownictwie jedno jak i wielorodzinnym oraz przemysłowym, a także do wykonywania ociepleń budynków nowopowstających. W skład systemu wchodzą: zimowe zaprawy: klejąca LEPSTYR Z 211 i klejąco-zbrojąca STYRLEP Z 221, zimowy podkład tynkarski TYNKOLIT Z-SA 341, zimowy tynk silikatowy SILIKATYNK Z 021.

Podczas prowadzenia prac produktami zimowymi temperatura zewnętrzna powietrza, podłoża i wbudowywanego materiału nie może być niższa niż 0°C, temperatura taka musi utrzymywać się przez co najmniej kilka godzin, w tym czasie produkty zwiążą. Po paru godzinach dopuszczalny jest spadek temperatury poniżej zera. Produkty zimowe proponowane przez KREISEL szybko wiążą, dzięki czemu mają wczesną odporność na działanie mrozu.

30.10.2015

Wstecz