Schowek
Schowek (0)
Indeks produktów
Regulacja klimatu w domu

Czy można regulować klimat w domu?

 

Oczywiście można i to nie tylko za pomocą regulacji temperatury pieca czy ustawień sterownika do tego urządzenia. Pozostaje nam jeszcze wilgotność, która w sypialni, pokoju dziennym jest na stałym poziomie, ale w łazience już nie. W efekcie na płytkach, ścianach często wykrapla się woda, po pewnym czasie nadmiar pary wodnej zostanie usunięty wentylacją, ale… Czy ten proces można przyspieszyć? Oczywiście, używając odpowiednich produktów antykondensacyjnych: FARBY 016 i TYNKU 025. 

Produkty te mają zdolność do pochłaniania i magazynowania nadmiary pary wodnej w pomieszczeniu,  która zostaje oddana gdy poziom wilgoci spadnie. Dzięki temu zjawisku klimat jest przyjemniejszy i nie mamy efektu mokrej ściany. Zapobiega to też rozwojowi mikroorganizmów które do rozrostu potrzebują właśnie wilgoci. Specjalne dodatki powodują, że produkty te mają właściwości uniemożliwiające rozrost. FARBA 016 absorbuje do 21g wody na 1 m2, a TYNK 025 aż 190g wody na 1m2. Właściwości te uzyskanie są dzięki dodatku mikrosfery – spienionego szkła. Dodatek ten powoduje, że farba po naniesieniu wałkiem czy pędzlem ma delikatną rustykalną strukturę.

Odporność na długotrwałe działanie wody uzyskana jest dzięki specjalnym hybrydowym żywicom. Oba produkty są szczególnie przydatne do stosowania w miejscach gdzie mamy dużą produkcję pary wodnej np. w kuchniach, łazienkach, przedsionkach, nieogrzewanych klatkach schodowych czy piwnicach. FARBA 016 jest też dobrym rozwiązaniem do pomieszczeń socjalnych, biurowych.  Farba jak i tynk dostępne są w kolorze białym, są to produkty do wewnątrz pomieszczeń. Farbę można stosować na wszystkie tradycyjne podłoża z jakimi możemy się spotkać, a więc tynki cementowo-wapienne, gipsowe, płyty gipsowo-kartonowe.