Schowek
Schowek (0)
Indeks produktów
top medium_951

Oszczędzaj z TERMO TYNKIEM 951

 

Oszczędność energii to już nie tylko trend rynkowy, ale coraz częściej konieczność. Zaostrzające się wymagania przepisów unijnych w obszarze efektywności energetycznej budynków, a także stale rosnące koszty ogrzewania zimą oraz klimatyzacji latem, powodują wzrost zainteresowania wyrobami, które będą dawać oszczędności.

Na rynku dostępnych jest wiele systemów ociepleń, w których składowym elementem są płyty termoizolacyjne, takie jak styropian czy wełna mineralna. Nie zawsze jednak możliwe jest wykorzystanie takich systemów np. przy remontach zabytkowych budynków. Najlepszym rozwiązaniem jest wtedy tynk termoizolacyjny np. TERMO TYNK 951. Ze względu na swoje właściwości nadaje się doskonale do izolacji powierzchni ścian objętych ochroną konserwatorską. Produkt ten można także wykorzystać do polepszania charakterystyk energetycznych ścian wewnątrz pomieszczeń np.: na nieogrzewanych klatkach schodowych oraz do wykończenia ścian jednowarstwowych wykonanych z materiałów o wysokiej termoizolacyjności (pustaków ceramicznych, bloczków z betonu komórkowego). Tynk ten jest też idealnym rozwiązaniem do ocieplenia miejsc z wysokimi wymaganiami odporności ogniowej, ponieważ jest wyrobem niepalnym o klasie A1.

Najważniejszą cechą produktu jest wysoka izolacja termiczna. Duża zawartość lekkich wypełniaczy, sprawia, że współczynniki przewodzenia ciepła wynosi tylko λ≤ 0,071 W/m*K, co czyni go materiałem o charakterystykach już zbliżonych do styropianu (λ ok. 0,040 W/m*K w zależności od jego rodzaju). Do jego produkcji wykorzystywane są takie surowce, jak cement i wapno, dzięki czemu tynk jest paroprzepuszczalny i nie zaburza procesów odparowywania wody z murów. Natomiast zastosowanie perlitu zwiększa dźwiękoszczelność przegród, co chroni mieszkańców przed hałasem z zewnątrz. Można go nakładać w bardzo dużych grubościach warstw od 20 mm nawet do 120 mm, zarówno ręcznie jak i mechanicznie za pomocą agregatu tynkarskiego.

Tynk 951 jest częścią systemu renowacyjnego. Do wykończenia jego powierzchni proponujemy SZPACHLÓWKĘ REMONTOWĄ 952. Jest to specjalistyczny produkt zbrojony włóknem. Można go wykorzystać do renowacji wszelkich elewacji otynkowanych tynkami tradycyjnymi – cementowo-wapiennymi. Jest to też idealny wyrób do uzupełniania ubytków w tynkach, wypełniania bruzd, obróbki ościeży. Dodatkowo można zatopić w nim siatkę zbrojącą w celu zniwelowania przenoszenia ewentualnych pęknięć z podłoża.
Uzupełnieniem całego systemu jest specjalistyczny środek gruntujący REMONT GRUNT 950 na bazie krzemionów oraz IMPREGNAT SILIKONOWY 954. Środek gruntujący nadaje się przede wszystkim do gruntowania słabych podłoży, natomiast impregnat do powierzchniowego zabezpieczenia wszelkich nasiąkliwych materiałów, takich jak kamień elewacyjny, kamień gipsowy, cegły a także tynki i farby.