Schowek
Schowek (0)
Indeks produktów
Tynki mozaikowe

Tynk mozaikowy ozdobą elewacji

 

Tynki mozaikowe to alternatywa dla ściennych płytek ceramicznych, boazerii czy też lamperii z farb olejnych. Wyróżniają się one ciekawą kolorystyką oraz fakturą, a specjalne dodatki, takie jak mika (naturalne kruszywo) powodują, że kolor tynku zbliżony jest do naturalnego kamienia.
Niezaprzeczalnym atutem mozaik jest łatwość utrzymania czystości ich powierzchni. Bez problemu można je zmywać i szorować, przy niezmiennej w czasie trwałości kolorystycznej. Dzięki ich wysokiej odporności mechanicznej, niegroźne są im zadrapania, uszkodzenia, które mogą pojawić się podczas użytkowania. Wszystkie te cechy powodują, że tynki mozaikowe są idealnym rozwiązaniem w miejscach eksponowanych, narażonych na uszkodzenia i zabrudzenia: strefy cokołowe budynków, elementy ogrodzeń, balustrad, a także jako lamperie w budynkach użyteczności publicznej, takich jak: szkoły, przedszkola, urzędy, klatki schodowe, korytarze. Tynki mozaikowe nadają się właściwie na każde podłoże. Można je nakładać na: płyty g-k, płyty cementowo-włóknowe, tynki gipsowe, cementowo-wapienne, warstwę zbrojącą w systemach ociepleń,
a nawet po odpowiednim przygotowaniu podłoża na lamperie olejne.

W szczególności polecamy dwa rozwiązania: dostępny w 78 melanżach kolorystycznych tynk mozaikowy MOZATYNK-S 050, mieszany fabrycznie lub MOZATYNK-S 051 -produkt mieszany pod żądany kolor w miejscu zakupu. Aby tynk dobrze nakładał się na podłoże należy je właściwie przygotować. W tym celu stosuje się specjalny środek gruntujący TYNKOLIT-T 330. Zawarte w nim kruszywo kwarcowe powoduje, że w trakcie nakładania tynk nie ślizga się, nie roluje i nie odparza się.
Przed nakładaniem mozatynku o intensywnym kolorze kruszywa, zaleca się stosowanie podkładu tynkarskiego wybarwionego pod kolor tynku, dzięki temu nie będą widoczne drobne niedociągnięcia struktury, które mogą powstać w trakcie niedokładnego wykonywania prac, przez mniej doświadczonych wykonawców.

Pobierz:

Paleta barw tynki mozaikowe 3,06 MB

 

 

23.09.2016

Wstecz