Schowek
Schowek (0)
Indeks produktów

KREISEL nagrodzonym pracodawcą

 

W sobotę 15 listopada w Operze Śląskiej w Bytomiu odbyła się VI Gala Budownictwa, podczas której wyróżniono najlepsze firmy działające na rynku budowlanym. Laureaci otrzymywali Wielką Nagrodę Prezydenta Izby Budownictwa w kilku kategoriach. Jedną z wyróżnionych firm jest KREISEL Technika Budowlana, który otrzymał nagrodę za stworzenie nowych miejsc pracy w województwie śląskim w dziedzinie produkcji materiałów budowlanych.

KREISEL już po raz drugi otrzymał Wielką Nagrodę Prezydenta Izby Budownictwa. Pierwszy raz spółka została wyróżniona w 1998 roku, otrzymując nagrodę „w uznaniu osiągnięć w działalności budowlanej”. Teraz KREISEL otrzymał z rąk pani poseł Barbary Blidy, Prezydenta Izby Budownictwa, nagrodę „za wybudowanie i uruchomienie zakładu produkcyjnego w Będzinie Łagiszy”, oraz „za stworzenie nowych miejsc pracy w województwie śląskim w dziedzinie produkcji materiałów budowlanych”.

KREISEL działa w regionie śląskim praktycznie od początku swej działalności na polskim rynku (1993 rok), ale prawdziwym przełomem był rok 2001, kiedy to spółka zainaugurowała pracę nowego zakładu produkcyjnego w Będzinie Łagiszy. Oddział Będzin jest drugim co do wielkości zakładem firmy KREISEL w Polsce. Nowoczesna fabryka, której wydajność sięga ponad 700 ton produktów dziennie, obok linii produkcyjnej i hal magazynowych, posiada także centrum biurowe i szkoleniowe.

W będzińskim zakładzie KREISEL zatrudnionych jest w sezonie do 100 osób, w tym ponad 90% to mieszkańcy Będzina i najbliższych okolic. „- Nagroda ta jest znaczącym i cennym wyróżnieniem dla naszej spółki. Nasz zakład działa na Śląsku dopiero od 2001 roku, a już stał się cenionym pracodawcą tego regionu” – zauważył prezes spółki KREISEL Szczepan Gawłowski. „- Wyróżnienie za tworzenie nowych miejsc pracy ma szczególne znaczenie wobec problemu wysokiego bezrobocia, a dla naszej firmy jest znaczącym bodźcem do dalszego rozwoju i tworzenia nowych miejsc zatrudnienia” – podsumował prezes Gawłowski.

25.11.2003