Schowek
Schowek (0)
Indeks produktów

II Memoriał Wagnera w Olsztynie

 

W dniach 29-31 lipca 2004 w Olsztynie odbywał się II Memoriał Huberta Jerzego Wagnera - najwięszy i najważniejszy turniej siatkarski w Polsce. W Memoriale wzięło udział aż 5 drużyn olimpijskich, a jednym ze sponsorów turnieju była firma KREISEL.

Pięć reprezentacji, które już za dwa tygodnie wystartują na Igrzyskach w Atenach, czołowi siatkarze świata w ostatnim sprawdzianie przed Atenami i aż dwie reprezentacje Polski - to chyba wystarczy, żeby uznać II Memoriał Huberta Jerzego Wagnera za imprezę wyjątkową. W pięciodniowych zmaganiach (przed Olsztynem siatkarze rywalizowali dwa dni w Iławie) najlepsi okazali się reprezentanci Rosji, ale tylko lepszym bilansem setów wyprzedzili oni Polskę A. Pierwsza reprezentacja Polski w najważniejszym i najciekawszym meczu turnieju pokonała Rosjan 3:2, ale wcześniejsza porażka z Holandią nie pozwoliła na zwycięstwo w całym turnieju. Trzecie miejsce zajęli właśnie Holendrzy, czwarte Australijczycy, piąte Polska B, a szóste Tunezja.

Licznie zgromadzeni w olsztyńskiej Hali Urania widzowie i świetny poziom sportowy zawodów sprawiały, że Memoriał można zaliczyć do najważniejszych imprez sportowych w Polsce w 2004 roku. A, że firma KREISEL w swej strategii stawia właśnie na największe i najciekawsze dla kibiców imprezy, dlatego została sponsorem olsztyńskiego turnieju. Naszym siatkarzom życzymy teraz świetnego wyniku w Atenach, powodzenia!

03.08.2004