Schowek
Schowek (0)
Indeks produktów

KREISEL sponosrem zawodowych kolarzy

 

W środę 28 kwietnia w Warszawie odbyła się uroczysta prezentacja nowej polskiej zawodowej grupy kolarskiej - Grupy PSB. Jednym z trzech sponsorów głównych Grupy jest firma KREISEL.

Wczoraj w warszawskim klubie Qult odbyła się uroczysta inauguracja nowej kolarskiej grupy zawodowej. Grupa PSB, bo taką nazwę nosi nowy kolarski team, to wspólne przedsięwzięcie sponsora tytularnego Grupy Polskie Składy Budowlane oraz dwóch sponsorów głównych - firmy KREISEL Technika Budowlana i EkoKLINKIER.

Grupa PSB to już ósmy zawodowy zespół kolarski w Polsce. Grupa została zarejestrowana w Miedzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) pod koniec marca i na dzień dzisiejszy jest w trakcie budowania składu. Warto podkreslić, że honorowym dyrektorem sportowym zespołu jest słynny polski kolarz Tadeusz Mytnik, którego syn Marcin będzie jeździł w barwach Grupy PSB. Poza Marcinem, w skład zespołu wchodzi 11 kolarzy, w tym lider zespołu Robert Radosz (czołowy polski kolarz w ostatnich latach) i utytułowany kolarz białoruski, mistrz tego kraju Jewgienij Sobol.

Jak mówi Dariusz Banaszak, dyrektor sportowy kolarskiej Grupy PSB, w sezonie 2004 zespół skupi się na wyścigach krajowych, ale w planach jest budowa silnego teamu liczącego się nawet w zagranicznych wyścigach. Krzysztof Baran, Dyrektor Marketingu KREISEL podkreślił, że Grupa PSB to już "drugi etap" w sponsorowaniu kolarstwa przez firmę KREISEL. "- W ubiegłym roku byliśmy sponsorem 60. Tour de Pologne, teraz wspieramy grupę kolarską, która startując w wyścigach dotrze do każdego zakątka Polski. To niezaprzeczalny atut promocyjny dla naszej marki".

A oto pełen skład kolarskiej Grupy PSB: Robert Radosz, Jewgienij Sobol, Mariusz Bilewski, Daniel Czajkowski, Mariusz Laszkiewicz, Marek Maciejewski, Daniel Majewski, Marcin Mytnik, Łukasz Podolski, Grzegorz Putek, Dariusz Skoczylas, Dariusz Wojciechowski. Dyrektorem sportowym jest Dariusz Banaszak, a pomaga mu Jarosław Chojnacki.

29.04.2004