Schowek
Schowek (0)
Indeks produktów

Nowy "dom" Olimpijczyków

 

W poniedziałek 31 maja w Warszawie odbyło się uroczyste otwarcie Centrum Kultury i Edukacji Olimpijskiej. W uroczystości, której przewodniczyli Prezydent RP Aleksander Kwaśniewski, Przewodniczący MKOL Jacques Rogge i Prezes PKOL Stanisław Stefan Paszczyk, wzięli także udział przedstawiciele firmy KREISEL, sponsora polskich olimpijczyków.

Imponujące Centrum Olimpijskie przepięknie zlokalizowane nad brzegiem Wisły w Warszawie powstało w rekordowym czasie 1 roku. W zamyśle władz Polskiego Sportu Centrum, które będzie jeszcze w najbliższych latach rozbudowywane i "wypełniane" ma służyć nie tylko popularyzacji idei olimpijskiej. Ma ono służyć także wszechstronnej edukacji poprzez sport, ma być zarazem muzeum, ale i uniwersytetem sportowym. "- Chcemy, żeby Centrum służyło nie tylko sportowcom, nie tylko trenerom, działaczom czy kibicom, ale przede wszystkim licznym rzeszom młodych Polaków. Ten nowoczesny obiekt może być także dużą atrakcją turystyczną Warszawy" - podkreśla Stanisław Stefan Paszczyk, szef PKOL.

Na parterze kilkupiętrowego obiektu znalazło się miejsce przeznaczone na logotypy sponsorów polskich olimpijczyków. Wśród najważniejszych donatorów jest także firma KREISEL, od początku bieżącego roku wspierająca ruch olimpijski i uczestnicząca we wszystkich najważniejszych dla tego ruchu wydarzeniach.

14.06.2004