Schowek
Schowek (0)
Indeks produktów

Olimpijskie trofea pod patronatem KREISEL

 

W środę 19 maja w Archiwum Państwowym Warszawy odbyła się uroczysta inauguracja wystawy "Olimpijskie medale, dyplomy i nagrody honoru" podczas której prezentowane są cenne pamiątki związane z ruchem olimpijskim. Sponsorem wystawy jest firma KREISEL.

Wystawa "Olimpijskie medale, dyplomy i nagrody honoru" zorganizowana została przez Archiwum Państwowe Warszawy przy wsparciu Carl und Liselott Diem Archiv w Kolonii. Na wystawie zaprezentowano historię Letnich Igrzysk Olimpijskich od Aten 1896 do Sydney 2000 ukazaną na fotografiach, opisach, oryginalnych medalach i dyplomach. Jest także dział poświęcony plakatom olimijskim, a także wiele ciekawych zdjęć polskich olimpijczyków i ich zmagań sportowych na kolejnych Olimpiadach. Autorzy wystawy nie zapomnieli także o niepełnosprawnych i przygotowali ekspozycję materiałów związanych z paraolimpiadami.

Wystawa odbywa się pod patronatem Ambasady Niemiec, mediów (TVP3 i Gazeta Wyborcza) oraz sponsora, którym jest firma KREISEL. Jak podkreśla Krzysztof Baran, Dyrektor Marketingu KREISEL, dla sponsora polskich olimpijczyków ważne jest nie tylko wsparcie dla sportowców startujących obecnie, ale także dla całego ruchu olimpijskiego i tradycji olimpijskiej, której przykładem jest ta wystawa. (Wystawę oglądac można w Archiwum Państwowym w Warszawie, ul. Krzywe Koło 7 do 2 czerwca). 

20.05.2004