Schowek
Schowek (0)
Indeks produktów

PSB KREISEL na Tour de Pologne 2004

 

W niedzielę 12 września zakończył się 61. Tour de Pologne, największy wyścig kolarski w Polsce. W imprezie udział brało udział 19 zawodowych grup kolarskich, w tym grupa PSB KREISEL, która od tego wyścigu będzie jeździć właśnie pod nową nazwą.

28 kwietnia 2004 roku w Warszawie uroczyście zainaugurowano działalność nowej polskiej grupy kolarskiej - Grupa PSB, a jednym ze sponsorów głównych grupy została firma KREISEL. Śledząc coraz bardziej udane wystepy naszych kolarzy w licznych zawodach w Polsce i zagranicą, firma KREISEL postanowiła dołączyć do sponsora tytularnego grupy i w ten sposób w zawodowym peletonie kolarskim mamy grupę PSB KREISEL. 6 września grupa pod nową nazwą ruszyła w najważniejszym tegorocznym wyścigu w Polsce - Tour de Pologne.

61. Tour de Pologne to w tym roku aż 1264 kilometry, 8 etapów i trasa znad morza (Gdynia) aż w góry (Karpacz). Startowało 19 ekip (146 kolarzy) z 6 krajów, w tym oprócz wszystkich polskich grup (8) było aż 6 ekip z Włoch, 2 z Hiszpanii, po jednej z Portugalii, Francji i Belgii (szczegóły i aktualności - zobacz tutaj). Jednym ze sponsorów TdP była firma KREISEL, która dodatkowo miała w tegorocznym wyścigu swoich reprezentantów. Oprócz kolarzy w wyścigu "startował" także MULTI MOBIL - samochód szkoleniowy firmy KREISEL, który można było spotkać na trasach wszystkich etapów.

Grupa PSB KREISEL była w całym wyścigu bardzo widoczna. Zawodnicy prowadzili przez 3 etapy w klasyfikacji drużynowej, a ostatecznie zajęli 5. miejsce (byli trzecią polską grupę TdP!). Nasi kolarze byli także w czołówkach rankingów indywidualnych. Najlepszy indywidualnie był lider grupy Robert Radosz, który był 14. w klasyfikacji najlepszych zawodników! Warto dodać, że przez jeden dzień mieliśmy nawet lidera - był nim Daniel Majewski, który był drugi na etapie do Olsztyna (później wycofał się wskutek problemów zdrowotnych). Zawodnikom i całej ekipie PSB KREISEL serdecznie gratulujemy! ...A z kronikarskiego obowiązku dodajemy, że zwycięzcą 61. Tour de Pologne został czech Ondrej Sosenka z włoskiej grupy Acqua&Sapone, a drużynowo najlepsi byli kolarze z portugalskiej ekipy Milaneza Maia.

13.09.2004