Schowek
Schowek (0)
Indeks produktów

Zawody CSIO Poznań 2004

 

Od 10 do 13 czerwca na Hipodromie Wola w Poznaniu odbywały się 51. Międzynarodowe Oficjalne Zawody w Skokach przez Przeszkody CSIO Poznań. To największa impreza jeździecka roku 2004 w Polsce i jedna z większych w Europie. Jednym ze sponsorów 51. CSIO została firma KREISEL od kilku lat regularnie wspierająca najważniejsze imprezy sportowe w Polsce.

CSIO to tradycyjne coroczne kilkudniowe zawody w skokach przez przeszkody, które są najważniejszą (poza Mistrzostwami Świata i Europy oraz Igrzyskami Olimpijskimi) imprezą jeździecką na świecie. W tym roku odbywające się w Poznaniu zawody miały szczególne znaczenie – dla wielu jeźdźców także spoza Europy była to ostatnia próba przed rozpoczynającymi się za dwa miesiące Igrzyskami Olimpijskimi w Atenach. W czterodniowej imprezie, w czasie której odbyło się aż 11 konkursów, wystartowało aż 90 zawodników z 18 państw w tym liczne reprezentacje Niemiec, Austrii, Czech, państw skandynawskich, Polski oraz cztery reprezentacje pozaeuropejskie – Nowa Zelandia, Jordania, Korea Południowa i Japonia.

Jednym ze sponsorów imprezy była firma KREISEL. Jak podkreśla Dyrektor Marketingu KREISEL Krzysztof Baran, była to pierwsza impreza jeździecka wspierana przez firmę, a jej sukces pozwala myśleć o kontynuacji sponsoringu następnych zawodów jeździeckich tej rangi. „- Chcemy wspierać wielkie wydarzenia sportowe, imprezy o charakterze ogólnopolskim i międzynarodowym, dlatego nie zamykamy się na żadne nowe dyscypliny – a taką było dla nas jeździectwo" – wyjaśnia Dyrektor Baran.

Wyniki zawodów na stronie Polskiego Związku Jeździeckiego.

14.06.2004