Schowek
Schowek (0)
Indeks produktów

XVI Światowe Igrzyska Salezjańskie

 

W długi majowy weekend (29.04-03.05) w Warszawie odbyły się XVI Światowe Igrzyska Salezjańskie, duża impreza sportowa dla młodych sportowców z całego świata. Jednym ze sponsorów Igrzysk był KREISEL, partner polskiego sportu.

Światowe Igrzyska Salezjańskie to inicjatywa włoskiego zakonu salezjanów, który organiaując rokrocznie tego typu imprezę działa na rzecz integracji młodych ludzi z różnych krajów Europy i świata zreszonych w stowarzyszeniach salezjańskich. Tegoroczne Igrzyska odbywały się w Warszawie pod hasłem: "Młodzi budują nowy świat bez granic" i zgromadziły na starcie kilka tysięcy młodzieży z 16 państw. Młodzi sportowcy rywalizowali w 4 dyscyplinach sportowych - w piłce nożnej, koszykówce, siatkówce i tenisie stołowym, a wszystkie zawody odbywały się na obiektach sportowych warszawskich uczelni - Akademii Wychowania Fizycznego i Wojskowej Akademii Technicznej. We wtorek 3 maja w dzień Święta Narodowego w ramach Igrzysk odbył się wielki piknik rodzinno-sportowy dla mieszkańców Warszawy.

Jednym ze sponsorów XVI Igrzysk Salezjańskich była firma KREISEL, a członkiem Komitetu Honorowego Igrzysk był prezes Szczepan Gawłowski. KREISEL, partner polskiego sportu włączył się we wsparcie zawodów mając na uwadze szczytny cel (integracja i wymiana doświadczeń młodzieży) oraz sportowy charakter Igrzysk. Być może wśród tych młodych ludzi startujących w warszawskiej imprezie znajdą się przyszli olimpijczycy?

04.05.2005