Schowek
Schowek (0)
Indeks produktów

Mistrzostwa Europy U-19 w Wielkopolsce

 

Od wtorku 18 lipca do 29 lipca na stadionach kilku miast Wielkopolski odbywała się najważniejsza impreza piłkarska w Polsce w ostatnich kilkunastu latach. Były to Mistrzostwa Europy Juniorów do lat 19, czyli zmagania o tytuł najlepszej młodzieżowej drużyny na Starym Kontynencie. Jednym z głównych sponsorów UEFA Euro U-19 była firma KREISEL, oficjalny sponsor polskich reprezentacji piłkarskich.

Mistrzostwa Europy do lat 19, to nie tylko namiastka "dorosłego" Mundialu, ale także szansa na obejrzenie gwiazd przyszłości, piłkarzy, którzy już za 2-4 lata będą decydowali o grze swoich reprezentacji, którzy będą grali w najlepszych i największych klubach piłkarskich na świecie. Dlatego też ME U-19 budzą zawsze wielkie zainteresowanie agentów, menedżerów i sponsorów, szukających potencjalnych gwiazd światowej piłki. Ale ta impreza to także bardzo widowiskowy turniej chętnie oglądany przez kibiców. Na to liczą także organizatorzy, którzy powierzyli organizację turnieju 6 miastom Wielkopolski, regionu potencjalnie najsilniejszego i najbardziej rozwiniętego pod względem bazy piłkarskiej w Polsce. Mistrzostwa odbywają się na nowoczesnych obiektach we Wronkach i Grodzisku Wielkopolskim (gdzie grają I-ligowe drużyny piłkarskie), oraz w Pobiedziskach, Szamotułach, Swarzędzu, a także w Poznaniu, gdzie na rozbudowywanym właśnie stadionie Lecha Poznań mają miejsce dwa mecze – otwarcia i finałowy.

W Mistrzostwach rywalizuje 8 zespołów w 2 grupach – Grupie A (Polska, Austria, Belgia, Czechy) oraz Grupie B (Hiszpania, Portugalia, Turcja i Szkocja), a po rozgrywkach grupowych dwa najlepsze zespoły obu grup zagrają między sobą w półfinałach. Na koniec w sobotę 29 lipca będziemy mieli Wielki Finał w Poznaniu, który wyłoni Mistrzów Europy Juniorów w kategorii wiekowej do lat 19. Sponsorem głównym tej imprezy jest firma KREISEL, która już od ponad 6 lat jest oficjalnym sponsorem polskich piłkarzy. „- Już od 2000 roku jesteśmy nieprzerwanie sponsorem wszystkich reprezentacji Biało-Czerwonych i jest to bez wątpienia nasze kluczowe działanie sponsoringowe. Teraz, kiedy w Polsce, a co więcej w Poznaniu rozgrywana jest najważniejsza impreza w najpopularniejszej dyscyplinie sportu, a jeszcze na dodatek grają w niej nasi piłkarze – to nie może zabraknąć naszej firmy” – mówi Jarosław Muczek, Wicedyrektor Marketingu KREISEL. Trzymamy kciuki za Biało-Czerwonych, trzymajcie z nami!

Podsumowanie ME Juniorów U-19::

W najważniejszym meczu inauguracyjnym ME w Poznaniu w obecności rekordowej jak na tę imprezę liczby kibiców (blisko 18 tysięcy!) Polacy ku ogromnemu zaskoczeniu przegrali z Austrią 0:1. W drugim meczu rozegranym we Wronkach nasi pewnie pokonali Belgię 4:1 (3 bramki Dawida Janczyka i 1 Artura Marciniaka), ale niestety w najważniejszym trzecim meczu w Grodzisku Polacy musieli uznać wyższość Czechów (przegrali 0:2) i pożegnali się z turniejem już po fazie grupowej.

W półfinałach 26 lipca Hiszpania rozgromiła Austrię we Wronkach 5:0, a w Grodzisku Szkocja minimalnie pokonała Czechy 1:0. A w Wielkim Finale Hiszpania pokonała Szkocją 2:1 i została Mistrzem Europy Juniorów do lat 19! Gratulujemy!

29.07.2006