Schowek
Schowek (0)
Indeks produktów

Nowy trener Reprezentacji Polski

 

We wtorek 11 lipca podczas konferencji prasowej w Warszawie ogłoszono, że nowym trenerem piłkarskiej reprezentacji Polski zostanie Leo Beenhakker. 64-letni Holender zastąpi na tym stanowisku odchodzącego po 3 latach pracy z kadrą trenera Pawła Janasa. Pierwszym wyzwaniem dla nowego selekcjonera będą zbliżające się eliminacje ME 2008, które rozpoczną się już 2 września 2006. Powodzenia!

Leo Beenhakker to jeden z najbardziej doświadczonych i znanych trenerów pilkarskich na świecie.  W swej prawie 40-letniej karierze trenerskiej Beenhakker prowadził kilka zespołów ligi holenderskiej (w tyym najsłynniejsze Ajax Amsterdam i Feyenoord Rotterdam), ale także ligi hiszpańskiej (w tym wielki Real Madryt) oraz, co najwazniejsze - reprezentacje kilku państw. Był selekcjonerem kadry Holandii, Arabii Saudyjskiej, a na ostatnim Mundialu w Niemczech prowadził rewelacyjnie spisującą się drużynę Trynidadu i Tobago.

Największe sukcesy nowego coacha reprezentacji Polski to mistrzostwa Holandii z Ajaxem i Feyenoordem, mistrzostwa Hiszpanii z Realem oraz dobra gra i awans do MŚ reprezentacji Holandii, Arabii saudyjskiej i Trynidadu. Teraz Leo Beenhakker sprawdzi swój trenerski warsztat na naszych piłkarzach i mamy nadzieję, że z jeszcze większymi sukcesami niż dotychczas. Pierwszym sprawdzianem nowego trenera będzie towarzyski mecz z Danią na wyjeździe (16 sierpnia), a już 2 i 6 września zagramy w niezwykle ważnych 2 meczach inaugurujących Eliminacje ME 2008 - z Finlandią i Serbią.

Jako sponsor Biało-Czerwonych trzymamy kciuki za nowego trenera i życzymy "na początek" historycznego, pierwszego awansu do ME. A przy okazji dziękujemy za 3-letnią pracę Pawła Janasa, który, zwłaszcza w ostatnich Eliminacjach MŚ doskonale poprowadził naszych pilkarzy do awansu na Mundial 2006. KREISEL dziękuje staremu i życzy powodzenia nowemu trenerowi!

Więcej na temat tej zmiany i samego Leo Beenhakkera - na oficjalnej stronie PZPN. Zapraszamy!

12.07.2006