Schowek
Schowek (0)
Indeks produktów

Tydzień do MŚ w Niemczech!

 

Już tylko tydzień dzieli nas od rozpoczęcia największej imprezy sportowej roku 2006 na świecie. 9 czerwca rozlegnie się pierwszy gwizdek XVIII Mistrzostw Świata w piłce nożnej Niemcy 2006. I już pierwszego dnia na boiskach Niemiec zobaczymy Biało-Czerwonych w meczu z Ekwadorem! A co się wydarzy do tego czasu? Zobaczmy plany reprezentacji Polski w ostatnich dniach przed "godziną zero"...

Najpierw krótkie podsumowanie przygotowań do MŚ. W marcu 2006 reprezentacja Polski rozegrała 2 mecze towarzyskie, w których bilans mamy idealnie remisowy. Najpierw 1 marca Polacy ulegli w meczu w Kaiserslautern reprezentacji USA 0:1, a 29 marca wygrali wyjazdowy mecz w Rijadzie z Arabią Saudyjską 2:1. Po dwóch meczach rozgrywanych ponadto w bardzo różnych składach niewiele mogliśmy jeszcze powiedzieć o formie Biało-Czerwonych, wiadomo tylko było, że ostatnie miesiące, dzielące nas od MŚ muszą zostać bardzo solidnie przepracowane.

Potem był kwiecień - bez meczy reprezentacyjnych, aż wreszcie ostatnia prosta - maj 2006. I w maju najpierw dość nieudany mecz i porażka w Bełchatowie 2 maja z Litwą 0:1, potem "mała rehabilitacja" 14 maja we Wronkach i zwycięstwo 4:0 z Wyspami Owczymi (po bramkach Grzegorza Rasiaka, Sebastiana Mili i Marka Saganowskiego)... i dochodzimy do ostatniego meczu - niefortunnego spotkania z Kolumbią na Stadionie Śląskim w Chorzowie przegranego w nienajlepszym stylu 1:2 (bramka Irek Jeleń). To był ostatni sprawdzian w Polsce i zarazem oficjalne pożegnanie z polskimi kibicami przed wyjazdem do Niemiec.

Teraz nasi są już w Niemczech i trenują w niewielkiej miejscowości Barsinghausen (25 km. od Hanoweru) przygotowując się bezpośrednio do mundialu. W miedzyczasie rozegrają jeszcze jedno spotkanie oficjane z bardzo wymagającym rywalem - z Chorwacją w Wolfsburgu 3 czerwca, potem test-mecze sparingowe z drużynami niemieskich lig... no i 9 czerwca o 21.00 wielka inauguracja - mecz Biało-Czerwonych z Ekwadorem!

Wszystkie mecze oczywiście w TVP (Mundial dodatkowo w Polsacie), a na wszystkich obecny też będzie Oficjalny Sponsor Przygotowań i Pobytu Reprezentacji Polski w Niemczech - firma KREISEL. Trzymamy kciuki za naszych - Trzymajcie z nami!

Pełen skład polskiej reprezentacji na MŚ w Niemczech wraz z wszelkimi informacjami szczegółowymi na temat przygotowań i udziału w MŚ - do wglądu na oficjalnej stronie PZPN. Zapraszamy!

02.06.2006