Schowek
Schowek (0)
Indeks produktów

Bal Piłkarza Wielkopolski

 

W piątek 12 stycznia w poznańskim hotelu NOVOTEL Poznań Centrum odbył się tradycyjny Bal Piłkarza Wielkopolski. W tym roku Bal miał charakter szczególny, jako, że był organizowany wspólnie z XV Jubileuszowym Plebiscytem Srebrna Piłka Głosu Wielkopolskiego. A sponsorem całego wydarzenia była, także tradycyjnie, firma KREISEL.

Rokrocznie odbywały się w Wielkopolsce dwa wielkie Plebiscyty - na Najlepszego Piłkarza Wielkopolski organizowany przez Gazetę Poznańską oraz Srebrna Piłka Głosu Wielkopolskiego. W tym roku obie gazety połaczyły się i owocem tego był jeden wspólny Bal Piłkarza, który zintegrował całe środowisko futbolowe naszego regionu. Bal odbył się 12 stycznia 2007 w hotelu Novotel Centrum, a jego kulminacyjnym momentem było ogłoszenie wyników Plebiscytów na Najlepszego Piłkarza oraz na Srebrną Piłkę 2006.

Srebrną Piłkę, a wraz z nią tytuł Najlepszego Pilkarza Wielkopolski po raz czwarty, a zarazem po raz drugi z rzędu zdobyła "żywa legenda" poznańskiego Lecha - Piotr Reiss. Tymczasem w Plebiscycie na Piłkarza i Trenera Wiekopolski wygrali: Sebastian Przyrowski (bramkarz Groclinu Grodzisk), Marcin Wasilewski (obrońca Lecha Poznań), Piotr Świerczewski (pomocnik Groclinu) i Piotr Reiss (napastnik Lecha). Trenerem Roku 2006 został Franciszek Smuda z Lecha Poznań, a działaczem Jacek Rutkowski, właściciel Lecha.

Nagrodę dla najlepszego Piłkarza wręczał Piotrowi Reissowi przedstawiciel sponsora - Wiceprezes KREISEL Mateusz Siekierczak. A podczas Balu dokładnie o północy nagrodę specjalną KREISEL wylosowaną w loterii wśród balowiczów wręczyła uroczyście Dyrektor Handlowy KREISEL Ilona Meyer. Jak podkreśla Mateusz Siekierczak, sponsoring sportowy to kluczowy element strategii marketingowej KREISEL, dlatego sponsorowanie tego typu imprez jest na stałe wpisane w kalendarz i... plany budżetowe firmy KREISEL.

17.01.2007