Schowek
Schowek (0)
Indeks produktów

Rewolucja w kadrze Leo

 

Po nieudanych Mistrzostwach Europy w Austrii Leo Beenhakker postanowił dość rewolucyjnie zmienić skład naszej drużyny. I tak z kadrą pożegnało się aż... 9 graczy z podstawowego składu reprezentacji z czasu eliminacji do Euro, a na ich miejsce powołano na „kampanię wrześniową" wielu młodych, dotychczas rzadko sprawdzanych graczy. Jakie będą efekty...? Oby jak najlepsze!

Żurawski, Bąk, Matusiak, Radomski, Sobolewski, Bronowicki... a ostatnio jeszcze z przyczyn pozasportowych Boruc i Dudka - to trzon kadry Beenhakkera w eliminacjach do EURO i na samych Mistrzostwach. Tymczasem żadnego z nich nie zobaczymy w dwóch najbliższych meczach wrześniowych w ramach eliminacji do MŚ RPA 2010. Leo Beenhakker miał okazje sprawdzić piłkarzy tylko w jednym poważnym międzypaństwowym meczu (przegranym 0-1 w sierpniu we Lwowie z Ukrainą), ale musimy wierzyć, że nos trenerski i tym razem Leo Beenhakkera nie zawiedzie.

W kadrze Polski na wrześniowe mecze ze Słowenią (Wrocław 6.09) i z San Marino (Serravalle 10.09) znalazło się kilku „weteranów" (Smolarek, Krzynówek, Lewandowski, Żewłakow), ale także wielu tych, którzy mają decydować o obliczu naszej reprezentacji w najbliższych latach - na MŚ w RPA, ale i dalej, w przygotowaniach do EURO 2012 w Polsce. A jak Leo Beenhakker połączy rutynę z młodością - zobaczymy już za kilka dni w pierwszym meczu Eliminacji MŚ. Wszelkie informacje z kadry Polski - tradycyjnie na naszej stronie, a te najnowsze już za tydzień po czekających nas meczach. KREISEL, sponsor Biało-Czerwonych zaprasza do kibicowania i... na naszą stronę!

Oto pełny skład reprezentacji Polski na mecze ze Słowenią i San Marino:

Bramkarze: Łukasz Fabiański, Łukasz Załuska, Wojciech Kowalewski
Obrońcy: Marcin Kowalczyk, Seweryn Gancarczyk, Michał Żewłakow, Marcin Wasilewski, Piotr Polczak, Grzegorz Wojtkowiak, Bartosz Bosacki, Mariusz Jop
Pomocnicy: Jakub Błaszczykowski, Jacek Krzynówek, Mariusz Lewandowski, Tomasz Bandrowski, Rafał Murawski, Rafał Boguski, Roger, Wojciech Łobodziński,
Napastnicy: Euzebiusz Smolarek, Łukasz Piszczek, Robert Lewandowski, Paweł Brożek

29.08.2008