Schowek
Schowek (0)
Indeks produktów

22 miliony na nowe fabryki

 

Sumę 22 milionów złotych chce zainwestować w 2004 roku firma KREISEL na budowę i rozbudowę zakładów produkcyjnych. Największą inwestycją będzie budowa fabryki w rosyjskiej Kałudze - 150 km od Moskwy.

Pod koniec 2003 roku KREISEL Technika Budowlana założył spółkę KREISEL RUS, której celem jest stworzenie sieci sprzedaży na rynku rosyjskim. Już na początku lutego otwarto nową siedzibę KREISEL RUS w centrum Moskwy, a w marcu rozpoczęła się budowa nowej fabryki w miejscowości Kaługa (140 km od Moskwy). Zakład ten ma zostać uruchomiony już na początku 2005 roku i produkować będzie szeroką gamę produktów KREISEL Całość inwestycji w Kałudze ma zamknąć się sumą 10 milionów złotych.

Równolegle z inwestycjami w Rosji, KREISEL planuje założyć spółkę i rozpocząć budowę zakładu na Ukrainie (w Kijowie). Sumę tej inwestycji w roku 2004 szacuje się obecnie na około 5 milionów złotych. Do powyższych inwestycji dojdą jeszcze: rozbudowa i modernizacja zakładów w Poznaniu i Będzinie k/Katowic (około 4 mln złotych w 2004 roku), a także wyposażenie linii produkcyjnej w pozyskanej firmie budowlanej w miejscowości Krępna k/ Kędzierzyna Koźla (3 miliony złotych).

Władze firmy wiążą duże oczekiwania z nowymi inwestycjami, zwłaszcza na rynkach wschodnich. "- Inwestycje na wschodzie umożliwią zdobycie ogromnych rynków zbytu, gdzie konkurencja obecnie jest stosunkowo niewielka. Ponadto poziom cen na materiały budowlane w Rosji i na Ukrainie pozwala na sprzedaż z dobrą rentownością" - uważa prezes firmy KREISEL Szczepan Gawłowski. " - Analitycy przewidują, że budowlany boom w krajach poradzieckich dopiero się rozpoczyna, a my chcemy być na niego dobrze przygotowani "- podsumowuje prezes Gawłowski.

31.03.2004

Wstecz