Schowek
Schowek (0)
Indeks produktów

Białoruś będzie nastepna?

 

Dalszy ciąg wschodniej ekspansji firmy KREISEL. W pierwszym tygodniu września w Mińsku odbyły się Targi Budowlane BUDPRAGRESS 2004, na których stoisko promocyjne miała firma KREISEL. Zdaniem przedstawicieli firmy prezentacje produktów KREISEL cieszyły się dużym zainteresowaniem, co potwierdza słuszność planów inwestycyjnych na Białorusi.

W ubiegłym roku zarząd firmy KREISEL przedstawił „strategię wschodnią” zakładającą ekspansję handlową i inwestycje w nowe zakłady produkcyjne firmy na rynkach wschodnich. Pierwszym znaczącym krokiem było założenie spółki KREISEL RUS w Moskwie i zapoczątkowana wiosną 2004 roku budowa fabryki w Kałudze (150 km. od Moskwy). Dodatkowo w pierwszej połowie 2004 roku KREISEL aktywnie uczestniczył w dwóch dużych imprezach targowych – Targach Budownictwo i Architektura w Kijowie oraz Batimat Mosbuild w Moskwie. Niedawno, bo na początku lipca 2004 założona została kolejna spółka KREISEL na Ukrainie i obecnie trwa poszukiwanie lokalizacji pod zakład produkcyjny na Ukrainie.

Polityka wschodnia firmy KREISEL zostanie prawdopodobnie jeszcze rozszerzona w najbliższym czasie o Białoruś. Pierwszym działaniem marketingowo-handlowym na tamtejszym rynku było stoisko i prezentacja produktów KREISEL podczas odbywających się od 7 do 10 września w Mińsku XII Międzynarodowych Targów Budowlanych BUDPRAGRESS 2004. 

„- Targi w Mińsku to największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie dla sektora budowlanego w Białorusi, dlatego jeżeli planujemy inwestycje na Białorusi, nie mogło na targach zabraknąć naszej ekspozycji" – podkreśla Wiktor Czerwiński, Dyrektor ds. Eksportu KREISEL. „- W chwili obecnej prowadzimy rozmowy z dystrybutorami i potencjalnymi klientami, a być może już wkrótce założymy w Mińsku nasz oddział" – dodaje Czerwiński.

Stoisko KREISEL zostało dofinansowane ze środków Unii Europejskiej, Programu Konkurencyjność w Ramach Sektorowego Programu Operacyjnego - Wzrost Konkurencyjności Przedsiębiorstw.

24.09.2004

Wstecz