Schowek
Schowek (0)
Indeks produktów

Wzrosty wbrew obawom

 

Doskonały początek roku dla firmy KREISEL. W pierwszych czterech miesiącach KREISEL zanotował aż 50-procentowy wzrost sprzedaży, a wynik finansowy był na koniec kwietnia kilkakrotnie wyższy niż w analogicznym okresie 2003 roku! Co ciekawe firma notowała w maju dalszy wzrost, mimo obaw, jakie towarzyszyły zwyżce VAT na materiały budowlane.

Zapowiedzi Zarządu firmy KREISEL mówiące o rekordowym roku 2004 potwierdzają się. W pierwszych czterech miesiącach 2004 roku firma uzyskała przychody ze sprzedaży na poziomie ponad 60 milionów złotych. Jest to wzrost aż o 50 % w porównaniu z okresem styczeń-kwiecień 2003. Doskonały jest także wynik finansowy uzyskany od początku roku, który wyniósł aż 10 milionów złotych. Ważne jest to, że firma utrzymuje wzrost sprzedaży, mimo obaw całej branży związanych z obowiązującą od 1 maja wyższą stawką podatku VAT na materiały budowlane. W ten sposób KREISEL realizuje bardzo optymistyczny plan finansowy założony na ten rok, który przewidywał osiągnięcie przychodów na poziomie przekraczającym 200 milionów złotych.

Zarząd KREISEL podkreśla, że dobre wyniki finansowe są zasługą dobrej polityki sprzedażowej i wysokiej jakości obsługi klienta. "- Branża budowlana, a zwłaszcza sektor producentów materiałów budowlanych, jest wyjątkowo trudnym rynkiem. Działamy na rynku, na którym jest blisko 100 producentów, z czego przynajmniej 30 to bardzo duże i silne koncerny" - podkreśla Krzysztof Baran, Dyrektor Marketingu KREISEL. "- Mimo to od 11 lat notujemy nieprzerwane wzrosty sprzedaży i zysku, co potwierdza słuszność naszych strategii sprzedażowych, marketingowych i inwestycyjnych" - dodaje Dyrektor Baran.

03.06.2004