Schowek
Schowek (0)
Indeks produktów

Biznes według Zanussiego

 

Krzysztof Zanussi był gościem specjalnym pierwszego, powakacyjnego spotkania członków Loży Wielkopolskiej BCC. Wydarzenie to zakończyło trzyletnią kadencję Szczepana Gawłowskiego, prezesa firmy KREISEL Technika Budowlana, na stanowisku kanclerza Loży.

Spotkanie odbyło się 25 września w Sheraton Poznan Hotel. Było ono doskonałą okazją do dyskusji o relacjach między polskim biznesem a kulturą. Na spotkaniu pojawili się między innymi Tomasz Kayser wiceprezydent Poznania i Tomasz Łubiński wicestarosta powiatu poznańskiego. Goście mieli okazję nie tylko wysłuchać wykładu znanego reżysera, ale również porozmawiać z nim w kameralnej atmosferze o wpływie polskiej przedsiębiorczości na rozwój i poziom współczesnej kultury.

Krzysztof Zanussi mówił o historii promowania sztuki i zmianach kodów kulturowych zachodzących w ostatnim stuleciu. Zdradził zebranym swój przepis na spełnione życie: łączenie swej pasji z pracą zawodową. Przekonywał też, że teza mówiącą o tym, iż „żyjemy w najlepszym z możliwych światów" jest dziś szczególnie aktualna. Świadczyć o tym ma między innymi wysoki stopień rozwoju współczesnych społeczeństw.

Spotkanie w Sheraton Poznan Hotel zakończyło trzyletnią kadencję Szczepana Gawłowskiego, prezesa firmy KREISEL Technika Budowlana, na stanowisku kanclerza Loży. Nowym kanclerzem został Marian Nickel, prezes Przedsiębiorstwa Techniczno-Budowlanego Nickel sp. z o.o.

29.09.2008

Wstecz