Schowek
Schowek (0)
Indeks produktów

EURO 2012 – szanse nie tylko sportowe

 

Poznań jest chyba obecnie najbardziej zaawansowany w przygotowaniach do EURO, ale tak naprawdę do wykonania pozostał jeszcze ogrom działań.

I właśnie dlatego Kanclerz Gawłowski zaprosił członków BCC – czołowych przedsiębiorców regionu, by pokazać przy pomocy władz miejskich i wojewódzkich – jakie inwestycje są konieczne by zorganizować EURO w Poznaniu i Wielkopolsce oraz jak może skorzystać wielkopolski biznes na przygotowaniach i samej imprezie. Poza Kanclerzem i Prezydentem oraz członkami BCC w dyskusji udział wzięli goście specjalni z Prezydium Zarządu PZPN – Michał Listkiewicz i Grzegorz Lato, a także przedstawiciele Urzędów Wojewódzkiego, Marszałkowskiego, Miejskiego, Starostwa Powiatowego w Poznaniu oraz najważniejszych służb regionu (Policji, PKP, Straży Pożarnej, itd.). W sumie w żywej prawie 2-godzinnej dyskusji udział wzięło ponad 100 osób, w tym blisko 30-osobowa grupa dziennikarzy (wraz z wejściem na żywo do serwisu informacyjnego poznańskiej telewizji).
Prezydent Grobelny zaprosił wszystkie instytucje rządowe i samorządowe do współpracy przy EURO, Kanclerz Gawłowski z kolei zaproponował wspólne działania przedsiębiorcom, by maksymalnie wykorzystać potencjał tkwiący w wielkopolskim biznesie. Wszyscy zebrani zastanawiali się także nad przyszłością „po EURO”, czyli nad tym, co pozostanie po tej imprezie i jak to najlepiej zagospodarować. Jedno jest pewne, jak stwierdził Kanclerz Gawłowski, spotkanie „EURO 2012 – szanse nie tylko sportowe” pozostawiło wiele pytań i pewnie zapoczątkowało cykl spotkań, na których będziemy dyskutować i szukać rozwiązań nad bieżącymi problemami przy organizacji coraz bardziej zbliżającego się EURO 2012… A warto podkreślić, że KREISEL, współorganizator konferencji, jest Oficjalnym Sponsorem Polskiej Reprezentacji Piłkarskiej do 2010, a wiele wskazuje także na to, że umowa zostanie przedłużona do 2012, czyli do roku rozgrywania wspomnianych Mistrzostw Europy w Polsce.

19.06.2007

Wstecz