Schowek
Schowek (0)
Indeks produktów

KREISEL inwestuje na Kujawach

 

W Kaliskach koło Lubienia Kujawskiego uruchomiona została nowa fabryka firmy Kreisel. Jest to drugi co do wielkości zakład Kreisel w Polsce.

Firma Kreisel Technika Budowlana kupiła na terenie byłego lotniska w Lubieniu Kujawskim sześć hektarów gruntu. Jesienią ubiegłego roku rozpoczęła budowę zakładu. W maju prace się zakończyły i trwał rozruch techniczny. Wartość inwestycji szacowana jest na 20 milionów złotych.

Fabryka w Lubieniu Kujawskim jest drugą największą tego typu inwestycją firmy Kreisel w kraju. - Obecnie mamy osiem zakładów w Polsce i trzy za granicą. Zatrudniamy około 1000 osób - mówi Szczepan Gawłowski, prezes Kreisel Technika Budowlana. - Zakład w Lubieniu to dla nas kolejna ważna inwestycja - dodaje prezes Gawłowski. Zalety obecności firmy w regionie dostrzegają także lokalne władze. - Bardzo cieszymy się z nowej inwestycji na naszym terenie. Fabryka firmy Kreisel to miejsca pracy oraz, nie ukrywajmy, wpływy do budżetu - mówi Paweł Wiktorski, burmistrz Lubienia Kujawskiego. - Po zakładzie Soperfos to już drugie tak spektakularne przedsięwzięcie w gminie. Pokazuje to pozytywny trend w rozwoju gospodarczym regionu i daje nadzieje na kolejne inwestycje - dodaje P. Wiktorski.

Fabryka będzie miała moc przerobową 120 tys. ton rocznie. Zaopatrzy ona w produkty cały północny obszar Polski (rejon pomorski, olsztyński, białostocki, kujawsko-pomorski oraz Warszawę). Produkowany tam będzie pełen asortyment suchy (m. in. kleje do glazury, zaprawy tynkarskie i murarskie oraz nowość - Tynk ciepłochłonny 540). Zakład jest przystosowany do obsługi technik silosowych, które stanowią kluczowy cel w strategii rozwoju firmy.

19.09.2008

Wstecz