Schowek
Schowek (0)
Indeks produktów

Nowa fabryka w Lubieniu Kujawskim

 

Pod koniec stycznia odbył się przetarg, a już 9 lutego w siedzibie KREISEL odbyła się uroczystość podpisania aktu notarialnego, w myśl, którego KREISEL zakupił ponad 6 hektarów gruntu pod budowę nowego zakładu produkcyjnego. Nowa fabryka KREISEL stanie w Lubieniu Kujawskim, miejscowości położonej 25 km na południe od Włocławka tuż przy trasie E1. Według planów nowy zakład powinien ruszyć w 2008 roku i będzie to druga co do wielkości fabryka KREISEL w Polsce.

Zakład produkcyjny KREISEL w Lubieniu Kujawskim to inwestycja planowana na terenie gminy Lubień na obszarach inwestycyjnych w pobliżu Trasy E1 (dokładna lokalizacja to wieś o nazwie Kaliska). Po sfinalizowaniu zakupu gruntu (akt notarialny podpisany został 9 lutego 2007 roku) pierwsze prace mają zostać rozpoczęte wiosną 2007 roku, tak, aby produkcja pierwszej części zakładu mogła rozpocząć się już w 2008 roku. Lubień Kujawski ma być drugą co do wielkości fabryką KREISEL w Polsce i zaopatrywać głównie regiony północnej Polski (Pomorski z Gdańskiem, Warmińsko-Mazurski, Podlaski oraz Kujawsko-Pomorski) oraz wspierać produkcję całej grupy KREISEL. Dzięki nowej fabryce i jej dogodnemu logistycznie położeniu (blisko także planowanego węzła autostrady A1), zakład ten będzie w sumie zapleczem dla całej północnej i środkowej Polski.

Początkowo fabrykę stanowić ma zakład suchych szarych zapraw budowlanych (kleje do glazury, zaprawy murarskie, tynkarskie i zaprawy do systemów ociepleń), ale stopniowo mają być dodawane nowe linie produkcyjne. Zatrudnienie w I etapie inwestycji szacowane jest na ok. 70 osób, ale nie wykluczamy wzrostu wraz z rozwojem zakładu. Jak podkreśla Prezes Zarządu KREISEL Szczepan Gawłowski: „- decyzja o budowie zakładu w Lubieniu Kujawskim poprzedzona była długimi poszukiwaniami odpowiedniej do naszych potrzeb lokalizacji, a jej realizacja jest absolutną koniecznością wobec coraz większych potrzeb rynku i naszych klientów. Otwarcie nowego zakładu powinno zapobiec problemom z dostawami niektórych produktów w szczycie sezonu budowlanego, a jego doskonała lokalizacja pozwala na planowanie dalszego dynamicznego rozwoju fabryki w Lubieniu Kujawskim” – uważa Prezes Gawłowski.

Przypomnijmy, że KREISEL ma już obecnie 3 własne zakłady produkcyjne w Polsce (w Poznaniu, Będzinie i Ujeździe k/Tomaszowa Mazowieckiego) oraz kilka spółek i fabryk współpracujących. Obroty firmy przekroczyły w 2006 roku 200 milionów PLN (a Grupy nawet 300 mln PLN) i jak zapowiadają władze firmy – po uruchomieniu nowego zakładu i realizacji ewentualnych planowanych przejęć mniejszych firm – obroty Grupy KREISEL Polska powinny do 2009 roku przekroczyć 500 mln PLN.

08.03.2007

Wstecz