Schowek
Schowek (0)
Indeks produktów

Rekordowy początek roku

 

KREISEL notuje rekordowy rok. Po pierwszym kwartale obroty firmy przekroczyły 75 mln PLN (a Grupy KREISEL już ponad 100 mln PLN!), co jest wynikiem blisko o połowę lepszym niż w dotychczas rekordowym roku 2006. Wobec doskonałych wyników firma podjęła także kilka dużych inwestycji i stale rozbudowuje swoją grupę w Polsce i zagranicą.

Ponad 160 % planu w styczniu, 120 % w lutym i ponad 145 % w marcu, a do tego równie dobry kwiecień (zwyżka o ponad 120 % w stosunku do 2006 roku) – te wyniki pokazują doskonałe rozpoczęcie roku 2007 przez firmę KREISEL. Ponadto w marcu 2007 roku firma podsumowała także ostatecznie rok 2006, który okazał się rekordowy w 14 letniej historii spółki na polskim rynku. Obroty Grupy KREISEL przekroczyły 270 mln PLN, a już u progu 2007 roku firma po raz kolejny wzmocniła swoją grupę pozyskując dwóch mniejszych producentów budowlanych – Roefix Polska (producenta suchych zapraw z Krzeszowic pod Krakowem) oraz Egips (producenta gipsów z Rogowca k/ Bełchatowa).

Doskonałe wyniki finansowe i wzrosty sprzedaży pozwalają firmie planować w tym roku i w latach następnych kolejne inwestycje. Są one tym bardziej konieczne, że boom na rynku materiałów budowlanych w Polsce powinien zdaniem specjalistów potrwać jeszcze kilka lat. Firma przewiduje kolejne przejęcia niewielkich, lokalnych producentów różnych regionach kraju, a także budowę kolejnych zakładów koronnej marki grupy – KREISEL. Już w 2007 roku rozpocznie się budowa największego z planowanych zakładów – fabryki w Lubieniu Kujawskim k/ Włocławka.

Jak zakłada Zarząd firmy w najbliższych trzech latach KREISEL zamierza rozpocząć budowę kolejnych dwóch zakładów, przy czym jednego na Mazowszu dla lepszego obsługiwania rynku warszawskiego. Już w tym roku obroty Grupy KREISEL powinny przekroczyć 300 mln PLN, a po zrealizowaniu inwestycji i otwarciu nowych zakładów Grupa powinna zwiększyć obroty do 500 mln PLN.

Nadal ważnymi dla firmy pozostają rynki wschodnie. Jeszcze w 2007 roku otwarta zostanie fabryka KREISEL w Rosji (Woskriesiensk, 80 km na wschód od Moskwy), a być może uda się ukończyć budowę innej fabryki – w Fastowie na Ukrainie. Inwestycje te realizowane są przez spółki-córki KREISEL Technika Budowlana – KREISEL RUS i KREISEL Ukraina. Obie z wymienionych firm (a także trzeci „przyczółek” na wschodzie – KREISEL Litwa) rokrocznie zwiększają swe obroty i popularyzują markę korzystając z dobrej koniunktury w budownictwie na rynkach wschodnich. „- W Polsce obserwujemy obecnie duże ożywienie w budownictwie, ale rynek polski jest już mocno nasycony i pod tym względem nie dorównuje bardzo chłonnym i potężnym rynkom w Rosji i na Ukrainie. Tam nasycenie porównywalne z Polską będzie możliwe najwcześniej za 6-7 lat” – podkreśla prezes Gawłowski.

08.05.2007

Wstecz