Schowek
Schowek (0)
Indeks produktów

Nowość na Budmie

 

W dniach 20-23.01 serdecznie zapraszamy na Targi Budma na terenie MTP. Firma KREISEL zaprezentuje się w Pawilonie nr 3 na stoisku nr 6. KREISEL przedstawi swój nowy produkt - tynk zewnętrzny o nazwie SILIKON PROTECT 031.

Silikon Protect 031 to nowy typ tynku cienkowarstwowego, przeznaczony do stosowania jako wyprawa elewacyjna w systemach ocieplenia ścian. Powstał przy wykorzystaniu nanotechnologii - nauki zajmującej się tworzeniem i badaniem materiałów oraz urządzeń, których elementy osiągają rozmiary nanometrów, czyli miliardowych części metra.

Dzięki wykorzystaniu tak zaawansowanych technologii, nowy tynk posiada wyjątkowe właściwości. Cechuje go między innymi niezwykle twarda struktura, gładka mikroskopijnie. Ogranicza to w maksymalnym stopniu wnikanie wody opadowej, a także osadzanie i utrzymywanie się na powierzchni wyprawy zanieczyszczeń. Te cechy przekładają się na późniejsze właściwości użytkowe tynku, a więc samooczyszczanie pod wpływem czynników atmosferycznych (wiatru, deszczu i in.), nieporastanie glonami i grzybami oraz brak brudzenia strukturalnego. Specyficzne cechy tynku SILIKON PROTECT 031 powodują również, że jest on zdecydowanie bardziej niż inne odporny na oddziaływania termicznie i chemicznie. Dzięki temu tynk nie wymaga odświeżającego malowania przez długi okres. Jego kolor pozostaje niezmienny przez wiele lat eksploatacji. Ponadto powierzchnia tynku jest elektrostatycznie obojętna, czyli nie „przyciąga" do siebie drobin kurzu unoszących się w powietrzu. Po stwardnieniu tynk staje się wodo- i mrozoodporny. Zabezpieczony jest również przed oddziaływaniem kwaśnych opadów atmosferycznych.

SILIKON PROTECT 031 dostępny będzie na rynku już w marcu 2009 w palecie 380 barw, w 3 uziarnieniach 1,5, 2,0, 3,0mm oraz w 2 rodzajach struktur - „baranka" i rowkowej (drapanej, kornika).

14.01.2009

Wstecz