Schowek
Schowek (0)
Indeks produktów

Sportowcy roku 2009 nagrodzeni

 

W Wielkopolsce przyszedł czas na podsumowania roku sportowego 2009. Najlepszym sportowcem regionu została rekordzistka świata w rzucie młotem Anita Włodarczyk, a wcześniej Srebrną Piłkę odebrał Sławomir Peszko. Kreisel Technika Budowlana sponsorował obie te imprezy.

Plebiscyty na Najlepszego Piłkarza oraz Najlepszego Sportowca organizuje co roku Polska Głos Wielkopolski. W pierwszym z nich tryumfowali piłkarze Lecha, a najlepszym z nich według liczby oddanych głosów był Sławomir Peszko. Wyprzedził on kolegów z drużyny - Roberta Lewandowskiego i Bartosza Bosackiego. Najlepszym trenerem piłkarskim okazał się trener juniorów Lecha - Mariusz Rumak. Nagrodę dla najlepszego piłkarza I ligi, Piotra Reissa, wręczał Szczepan Gawłowski, prezes Kreisel Technika Budowlana.

W ostatni weekend Wielkopolska wyłoniła swoich najlepszych sportowców 2009 roku. Wśród zawodników tryumfowała rekordzistka świata w rzucie młotem Anita Włodarczyk, a trenerem roku został Marcin Witkowski, opiekun „złotych" wioślarek Julii Michalskiej i Magdaleny Fularczyk. Zawodniczki w plebiscycie na najlepszych sportowców uplasowały się tuż za Włodarczyk. Trzecie miejsce zdobył Szymon Ziółkowski. Z powodu jego nieobecności, nagrodę z rąk Mateusza Siekierczaka, członka zarządu Kreisel, odebrał brat Ziółkowskiego.

         - Jesteśmy znani z tego, że wspieramy sportowe sukcesy Polaków. Jako Przyjaciel Polskiego Sportu tradycyjnie i z zaszczytem uczestniczymy po raz kolejny w tak ważnych dla Wielkopolan wydarzeniach. Serdecznie gratuluję zwycięzcom - mówi Szczepan Gawłowski, prezes Kreisel Technika Budowlana.

Kreisel, znany producent chemii budowlanej, już od kilkunastu lat angażuje się w sponsoring sportowy polskich zawodników, a także szeregu plebiscytów, w których są doceniani najlepsi z nich.

05.02.2010

Wstecz