Biały klej żelowy

Ideał do kamienia naturalnego!

Kamień naturalny taki jak marmur, piaskowiec czy trawertyn wymagają specjalnych rozwiązań przy ich montażu do podłoża.

Szare kleje mogą powodować przebarwienia, co jest związane z ich kolorem oraz związkami wapnia znajdującymi się w szarym cemencie. Do tego typu okładzin dobrym rozwiązaniem jest biały klej do płytek, a najlepszym najnowszy w ofercie firmy KREISEL BIAŁY KLEJ ŻELOWY z nanocząsteczkami. To innowacyjna zaprawa klejąca klasy C2TE do przyklejania wszystkich rodzajów płytek kamiennych oraz ceramicznych. Dzięki bardzo dużemu zakresowi grubości warstwy (od 2 do 15mm) możliwe jest jego nakładanie także na nierównych podłożach oraz na płytki o zmiennej grubości. Klej ten stanowi idealne rozwiązanie do płytek mozaikowych, gdzie bardzo ważny jest kolor oraz jego konsystencja i drobne uziarnienie.
KLEJ ŻELOWY 3 to bardzo uniwersalny wyrób, nadaje się także do płytek o niestandardowych wymiarach (prostokątne, których jeden bok jest kilkukrotnie dłuższy od drugiego imitujące panele drewniane) oraz do płytek wielkoformatowych. Dzięki niemu można montować płytki na każde podłoże występujące w mieszkaniach, domach, powierzchniach handlowych, halach produkcyjnych, wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. Idealny na tarasy, balkony, elewacje, ogrzewanie podłogowe. Po wyschnięciu jest wodo i mrozoodporny. Bardzo wysoka adhezja powoduje, że klej idealnie rozprowadza się na gładkich i śliskich podłożach takich jak lamperie olejne, betony i stare płytki ceramiczne. Nie ma konieczności stosowania dodatkowych warstw gruntujących, co przyspiesza prowadzenie prac.

Cechy:

  • do kamienia naturalnego
  • wysokoelastyczny
  • drobnoziarnisty
  • rekomendowany na trudne podłoża
  • do wszystkich rodzajów i formatów płytek.

Parametry:

Klasa i typ kleju: C2TE
Grubość warstwy: od 2 do 15 mm
Możliwość wchodzenia: po minimum 24 godzinach
Możliwość spoinowania: po minimum 48 godzinach
Czas układania płytek po nałożeniu kleju: do 30 minut
Uziarnienie: < 0,3 mm
Zużycie: średnio ok. 4,5 kg/m²
Wydajność: ok. 5,0 m²/ worek

Podłoża: tynki cementowo-wapienne, gipsowe, wapienne, jastrychy cementowe, anhydrytowe, płyty g-k oraz cementowo- włóknowe, stare lamperie olejne, stare okładziny ceramiczne oraz podłoża surowe takie jak ściany z betonu komórkowego, elementów silikatowych, betonowych i ceramicznych.

Strona ładuje się...