Przyjazny klimat w domu przez cały rok

Czy można regulować klimat w domu?

Oczywiście, że można! I to nie tylko za pomocą regulacji temperatury pieca czy ustawień sterownika do tego urządzenia. Ale temperatura to nie wszystko, jeszcze wilgotność. W sypialni, pokoju dziennym jest ona na stałym poziomie, ale w łazience już nie. W efekcie na płytkach, ścianach często skrapla się woda. Po pewnym czasie nadmiar pary wodnej zostanie usunięty wentylacją, ale…  

Czy ten proces można przyspieszyć?

Jest to możliwe używając odpowiednich produktów antykondensacyjnych: FARBY 016 i TYNKU 025

Produkty te mają zdolność do pochłaniania i magazynowania nadmiaru pary wodnej w pomieszczeniu.  Gdy jej poziom w powietrzu spadnie, zostaje oddana. Klimat jest przyjemniejszy i nie mamy efektu mokrej ściany. Zapobiega to też rozwojowi grzybów i bakterii, które do rozrostu potrzebują właśnie wilgoci. Specjalne dodatki powodują, że produkty mają właściwości uniemożliwiające rozrost. FARBA 016 absorbuje do 21g wody na 1 m2, a TYNK 025 aż 190g wody na 1m2! Właściwości te uzyskane są dzięki dodatku mikrosfery – spienionego szkła. Dzięki niemu farba po naniesieniu wałkiem czy pędzlem ma delikatną rustykalną strukturę.

Odporność na długotrwałe działanie wody uzyskana jest dzięki specjalnym hybrydowym żywicom. Oba produkty są szczególnie przydatne do stosowania w miejscach z dużą produkcją pary wodnej np. w kuchniach, łazienkach, przedsionkach, nieogrzewanych klatkach schodowych czy piwnicach. FARBA 016 jest też dobrym rozwiązaniem do pomieszczeń socjalnych i biurowych.  Farba jak i tynk dostępne są w kolorze białym, są to produkty do wewnątrz pomieszczeń. Farbę można stosować na wszystkie tradycyjne podłoża z jakimi możemy się spotkać, a więc tynki cementowo-wapienne, gipsowe, płyty gipsowo-kartonowe.

Strona ładuje się...