Roll Gipsel 696

Gotowa gładź szpachlowa! Nakładaj wałkiem, maszynowo i ręcznie.

Coraz bardziej popularne wśród wykonawców są gładzie gotowe do użycia. Jest to między innymi tegoroczna nowość ROLL GIPSEL 696. To idealna gładź dla każdego domowego majsterkowicza oraz profesjonalnego wykonawcy. Można ją aplikować wszelkimi dostępnymi metodami: ręcznie, wałkiem oraz agregatem. Jest bardzo elastyczna i przyczepna do różnorakich podłoży, takich jak betony, tynki cementowo-wapienne oraz gipsowe, płyty gipsowo-kartonowe, a po odpowiednim przygotowaniu także płyty OSB. To doskonałe rozwiązanie do każdego pomieszczenia, zarówno salonów, sypialni, klatek schodowych jak i pomieszczeń mokrych takich jak łazienki, kuchnie. Może być też zastosowana w budynkach przemysłowych i użyteczności publicznej. Dzięki śnieżnobiałemu kolorowi stanowi idealny podkład pod wszystkie farby, zarówno akrylowe, lateksowe jak i ceramiczne.

W przypadku wykonawstwa szczególnie interesujące może być nakładanie ROLL GIPSELA wałkiem. Dedykowane ku temu są specjalne wałki, ale jeśli go nie mamy można użyć do tego celu zwykły wałek malarski, najlepiej z długim włosiem. Aplikacja wałkiem to przede wszystkim przyspieszenie rozkładania gładzi na daną powierzchnię. To przydatna metoda w miejscach, gdzie wykonanie warstwy wygładzającej jest szczególnie uciążliwe np. na sufitach. Pozostała obróbka ROLL GIPSELA 696 po jego aplikacji na ścianę jest taka sama, a więc gładź należy wyrównać i ewentualnie wyszlifować.

Gładź ta nadaje się także do wszelkich agregatów np. firmy GRACO. W przypadku nakładania ręcznego wystarczy otworzyć wiaderko, przemieszać kielnią i zacząć pracę. Dlatego też nadaje się wszędzie tam gdzie liczy się czas oraz dla każdego domowego majsterkowicza, który nie posiada całej gamy narzędzi: wiertarki, mieszadła czy wiadra. Stosując ROLL GIPSEL wystarczy zaopatrzyć się w szpachelkę i pacę metalową. Jeśli chcemy nakładać wałkiem lub mechanicznie, konsystencję należy skorygować poprzez dodanie wody, w zależności od przyjętej metody od 200 do 400 ml. Maksymalna grubość gładzi wynosi 2 mm.
 
Przed przystąpieniem do robót wykończeniowych, takich jak np. wygładzenie powierzchni ściany, należy właściwie przygotować podłoże. Może ono obejmować nie tylko odpowiednie jego oczyszczenie, ale też zagruntowanie. Podłoża chłonne najlepiej zagruntować gruntem głęboko penetrującym takim jak GRUNTOLIT-SG 302. Wyrób ten jest też idealny, aby wzmocnić słabe podłoże. Do mniejszego ograniczenia chłonności można użyć środek GRUNTOLIT-W 301. Podłoża gładkie, o niskiej nasiąkliwości takie jak stare lamperie olejne lub szczelne betony najlepiej zagruntować gruntem kontaktowym z kruszywem kwarcowym KONTAKT GRUNT 307 lub GRUNTOBET 310. Po wyschnięciu stworzą dobrze przyczepną powłokę pod ROLL GIPSEL 696.

Strona ładuje się...