Firma z tradycją

KREISEL Technika Budowlana to jeden z wiodących producentów materiałów budowlanych w Polsce. Jesteśmy
w czołówce sektora chemii budowlanej, rozwijamy fabryki i sieć handlową na terenie całego kraju.

Zaczynaliśmy ponad 40 lat temu w Niemczech, kiedy Norbert Kreisel uruchomił pierwszy zakład, a teraz wchodzimy
w skład koncernu FIXIT GRUPPE mającego 68 fabryk w 19 krajach pod markami KREISEL, HASIT, RÖFIX, FIXIT
i GREUTOL. W 1993 roku zadebiutowaliśmy na rynku polskim zakładając spółkę KREISEL Polska w Poznaniu. Tu zlokalizowana jest nasza pierwsza fabryka suchych zapraw budowlanych w Polsce, ale przede wszystkim centrum zarządzania i marketingu, gdzie zapadają wszystkie kluczowe decyzje.

W 2000 roku została uruchomiona kolejna fabryka w Będzinie koło Katowic produkująca wyroby cementowo-wapienne. Największy oddział zlokalizowany jest w centralnej Polsce, w okolicach Łodzi – w Ujeździe, który powstał
w 2003 roku. To praktycznie kilka zakładów w jednym - od produkcji zapraw suchych białych i szarych po tynki mokre
i farby. W 2008 roku uruchomiono fabrykę zlokalizowaną w miejscowości Lubień Kujawski niedaleko Włocławka. Oddział ten posiada własną suszarnię piasku i obsługuje głównie Polskę północną.

Dla zapewnienia ciągłości produkcji materiałów chemii budowlanej potrzebne jest zaplecze surowcowe. W tym celu
w 2005 roku KREISEL nabył kopalnię piasku i kruszyw mineralnych Eurokrusz w Nowym Mieście nad Pilicą.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku, systematycznie wzbogacamy gamę naszych produktów. Ważną częścią oferty są wyroby gipsowe. Ich produkcją zajmuje się kupiony w 2007 roku zakład w Rogowcu koło Bełchatowa. W roku 2011 została uruchomiona następna duża inwestycja w Ostrołęce. To nowoczesny zakład produkcji i prażenia gipsów w oparciu o surowiec z pobliskiej elektrociepłowni. Tutaj wytwarzana jest bogata oferta gipsowych tynków maszynowych.

Pobierz portfolio Kreisel
Materiały

Portfolio

Portfolio KREISEL

Poniżej znajdziesz Portfolio firmy KREISEL

Zarząd firmy

Prezes Zarządu
Michael Kraus

Wiceprezes Zarządu
Mateusz Siekierczak

Dyrektorzy

Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu
Ilona Meyer

Z-ca Dyrektora ds. Sprzedaży i Marketingu
Piotr Furmanek

Dyrektor ds. Strategii i Rozwoju 
Pavel Pechorin

Dyrektor ds. DIY
Arkadiusz Gwardyński

Dyrektor ds. Eksportu
Piotr Piński

Dyrektor ds. Zakupów i Logistyki
Lidia Kaczmarek

Dyrektor ds. Logistyki i Zakupów
Tomasz Welsandt

Dyrektor F&E, Główny Technolog
Sylwia Srogosz

Dyrektor Techniczny 
Bartosz Polaczyk

Główna Księgowa 
Lidia Wychowaniec

Dyrektor Działu Techniki Maszynowej
Arneta Pikacz

Kierownik Personalny
Dorota Glaza

Główny Informatyk
Dawid Kubas

Dyrektor Regionalny
Marcin Kiszkunas

Dyrektor Regionalny
Michał Michalczuk

Wartości marki Grupy Kreisel

Zmotywowani pracownicy

Nasz najważniejszy czynnik sukcesu: kompetentni, zaangażowani i zmotywowani pracownicy!

Sukces zawdzięczany przede wszystkim pracownikom, którzy z pasją i kompetencjami pracują na rzecz firmy. Są podstawą jakości, siły innowacyjnej i konkurencyjności. KREISEL zatrudnia około 500 osób w 5 krajach. Nacisk kładziony jest na środowisko pracy ukierunkowane na współpracę i wymianę międzynarodową.

Sprawność działania, dynamika i nowoczesne zarządzanie to szczególna cecha naszego zespołu sprzedaży. Zlokalizowani w każdym regionie Polski, przedstawiciele KREISEL docierają wszędzie tam, gdzie potrzebne są nasze produkty. Co ważne – nie tylko je sprzedają, ale służą doradztwem i opieką serwisową na każdej inwestycji budowlanej, gdzie doskonale sprawdza się także nasza technika silosowa.

Jakość

KREISEL oferuje bogatą gamę wysokogatunkowych, nowoczesnych materiałów budowlanych, umożliwiających budowę, remont i dekorację mieszkań, domów i biur. Wśród nich najważniejsze to: kleje do glazury, tynki zewnętrzne i wewnętrzne, wyroby gipsowe i gładzie, środki gruntujące, zaprawy murarskie i tynkarskie, a także systemy ociepleń (na styropianie i wełnie) i podkłady podłogowe.

Naszym priorytetem jest zapewnienie klientowi produktu nowoczesnego i spełniającego wymagania norm europejskich. Wszystkie wyroby są sumiennie i dokładnie sprawdzane w każdej fazie ich przygotowania. Zajmują się tym certyfikowane laboratoria zlokalizowane w każdej fabryce KREISEL. Jakość naszych produktów potwierdzana jest wieloma certyfikatami.

Orientacja na klienta

Jednym z bardzo ważnych założeń firmy, które z czasem stało się misją, jest koncentrowanie się na budowaniu partnerskich relacji z nabywcami. Sukces rynkowy KREISEL zawdzięcza także zaangażowaniu klientów w kształtowanie wzajemnych relacji. Aktywnie wsłuchuje się w ich sugestie, a następnie, po dokonaniu wnikliwej analizy, konsekwentnie wdraża je w życie. Daje tym samym dowód na to, że klient jest kluczowym ogniwem w tym skomplikowanym organizmie. Dzięki takiemu podejściu KREISEL może się poszczycić gronem lojalnych i oddanych partnerów handlowych.

Sponsoring sportowy

KREISEL działania w zakresie sponsoringu sportowego rozpoczął od wsparcia pierwszoligowego klubu piłkarskiego Lech-KREISEL Poznań w sezonie piłkarskim 1999-2000. W latach 2000-2014 KREISEL był Oficjalnym Sponsorem Piłkarskiej Reprezentacji Polski. W okresie Igrzysk Olimpijskich w Atenach i w Turynie (2004-2006) firma była członkiem Polskiego Klubu Olimpijskiego, wspierając Polską Reprezentację Olimpijską. Nasze logo dostrzec było można także na wyścigach kolarskich Tour de Pologne, Mistrzostwach Świata w Kajakarstwie, czy Pucharach Świata w Skokach Narciarskich w Zakopanem. Sponsoring sportowy stał się dla firmy głównym elementem strategii marketingowej, a zarazem wymiernym wsparciem polskiego sportu. Zostało to docenione w 2012 przez Polski Klub Infrastruktury Sportowej statuetką Budowniczy Polskiego Sportu. Towarzyszymy polskim sportowcom w wielu wydarzeniach i z dumą nosimy miano „Przyjaciela Polskiego Sportu”.

Działania charytatywne

KREISEL pragnie być postrzeganym nie tylko jako czołowy i jakościowo najlepszy producent, ale również jako firma z duszą. Dlatego bardzo dużą wagę przedsiębiorstwo przywiązuje do działalności charytatywnej. Kultywuje także wielkopolską tradycję pracy organicznej, wspierając m. in. Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego i integrując środowiska społeczne.

KREISEL to także zdobywca wielu cennych nagród i wyróżnień: medale Budma, Lider Polskiego Biznesu z 12 diamentami, dwukrotny laureat Godła „Teraz Polska” oraz zdobywca 11-tu Medali Europejskich.

Historia firmy

 • 1993 Utworzenie spółki KREISEL Polen Sp. z o.o.
 • 1993 Otwarcie zakładu produkcyjnego w Poznaniu
 • 2000 Otwarcie zakładu produkcyjnego w Będzinie k/Katowic
 • 2003 Otwarcie największego zakładu produkcyjnego KREISEL w Ujeździe k/Tomaszowa Mazowieckiego
 • 2005 Uruchomienie kopalni kruszyw EUROKRUSZ w Nowym Mieście nad Pilicą
 • 2006 Otwarcie zakładu wyrobów gipsowych w Rogowcu k/Bełchatowa
 • 2006 Dołączenie do FIXIT GRUPPE - koncernu zrzeszającego marki: FIXIT, HASIT, ROEFIX, KREISEL
 • 2008 Otwarcie zakładu wyrobów cementowo-wapiennych w Kaliskich k/Lubienia Kujawskiego
 • 2011 Otwarcie zakładu wyrobów gipsowych w Ostrołęce
 • 2013 Dwudziestolecie działalności firmy KREISEL-Technika Budowlana Sp. z o.o.
 • 2015 Tytuł "Budowlana Marka Roku"
 • 2016 Top Builder dla produktu BIOTYNK 042 Max Protect
 • 2017 Wyróżnienie: "Ambasador Sportowej Polski"
 • 2018 25-lecie działalności firmy w Polsce