Tynki tradycyjne

Tynki tradycyjne

czyli tynki grubowarstwowe, obecnie stosowane są najczęściej do wykończenia ścian i sufitów wewnątrz pomieszczeń. Ale nie tylko, w budynkach starych, zabytkowych często stanowią wykończenie ścian na zewnątrz. Oferujemy wiele rozwiązań do tego typu prac. Od tynków gipsowych po cementowo-wapienne i wapienne.

Systemy z tynkami gipsowymi lekkimi

Są obecnie najpopularniejsze. Tynki gipsowe są łatwe i szybkie w wykonaniu. W przeciwieństwie do tradycyjnych wypraw cementowo-wapiennych są jednowarstwowe, a w pewnych warunkach nie wymagają dodatkowej obróbki gładzią szpachlową co znacznie przyspiesza proces technologiczny. Wyprawy gipsowe umożliwiają uzyskanie równej i gładkiej powierzchni. Przyczyniają się do poprawy komfortu użytkowania pomieszczeń przez wchłanianie nadmiaru wilgoci bądź jej oddawanie, gdy wilgotność powietrza się obniża. Tynki gipsowe lekkie, z dodatkiem perlitu, poprawiają także akustykę pomieszczeń. Powierzchnia wyprawy gipsowej stanowi dobry podkład pod powłoki malarskie, tapety, czy też płytki ceramiczne. Oferujemy cztery rodzaje tynków gipsowych:

  • TYNK 650 – do obróbki ręcznej,
  • TYNK 651 – do narzutu maszynowego, ciężki,
  • TYNK 651L - łatwy w obróbce, do nakładania maszynowego, lekki
  • TYNK 651T – o zwiększonej twardości powierzchniowej, dzięki czemu jest odporny na zarysowania w trakcie użytkowania pomieszczenia

Nie tylko gips, ale też cement i wapno stanowią podstawę wielu oferowanych przez nas produktów. Tynki cementowo-wapienne są przede wszystkim wodoodporne, a więc nadają się do wszystkich pomieszczeń wilgotnych. Są bardzo dobrym rozwiązaniem do garaży, klatek schodowych czyli wszędzie tam, gdzie bardzo istotna jest duża wytrzymałość mechaniczna. Oferujemy bardzo wiele tynków wewnętrznych różniących się wydajnością: 561 – tradycyjny, maszynowy, 561L – tynk maszynowy lekki, 503SL – maszynowy super lekki. Część oferowanych przez nas tynków jest też mrozoodporna, a więc idealne na zewnątrz pomieszczeń, wśród nich wyróżniające są dwa TYNK 501 oraz 511L. Ten ostatni jest biały i drobnoziarnisty.

Tynki cementowo-wapienne

po nałożeniu i obróbce mają drobną fakturę, która na pewno będzie podobać się klientom, którzy chcą ściany wykończone w sposób tradycyjny. Dla klientów chcących uzyskać wysoki stopień gładkości proponujemy dodatkowe użycie gładzi, a tych oferujemy naprawdę wiele od gipsowych, przez wapienne i gotowe na bazie spoiw organicznych.

Bardzo ważnym czynnikiem decydującym o łatwej obróbce oraz wysokiej jakości końcowej powłoki jest przygotowanie podłoża. Oferta naszych gruntów jest szeroka, uwzględniająca wszystkie rodzaje podłoży oraz warunków w jakich prace są wykonywane. Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszymi produktami. Poniżej przedstawiamy kilka rozwiązań systemowych dla tynków cementowo-wapiennych jak i gipsowych.