Schowek
Schowek (0)
Indeks produktów

Nowa fabryka KREISEL w Ujeździe

 

W czerwcu 2003 roku firma KREISEL uruchomiła najwiekszy i najnowocześniejszy zakład produkcyjny w Polsce. Nowa fabryka,  zlokalizowana w centralnej Polsce w miejscowości Ujazd k/Tomaszowa Mazowieckiego, bedzie mogła wytwarzać do 1000 ton produktów dziennie.

Zakład produkcyjny w Ujeździe dołączy do dotychczasowych fabryk KREISEL w Poznaniu (tu jest centrala firmy) oraz w Bedzinie Łagiszy k/Katowic. Jednocześnie Ujazd przejmie całą produkcję fabryki w Ujeździe. Koszt inwestycji w największy i najnowocześniejszy zakład produkcyjny KREISEL zamknął się sumą 16 milionów złotych.

Zakład w Ujeździe będzie mógł wytwarzać do 1000 ton produktów dziennie zarówno produkcji suchej (900 ton), jak i mokrej (100 ton). Oznacza to wzrost mocy produkcyjnych całej firmy KREISEL Technika Budowlana o około 50 procent. Wielkości produkcji są uzależnione od potrzeb rynku.

Kreisel planuje osiągnąć w 2003 r. wzrost sprzedaży w porównaniu do 2002 r. o około15 procent, czyli odpowiednio z poziomu blisko 140 mln do 160 mln zł w 2003 roku. Asortyment produktów wytwarzanych w Ujeździe będzie podobny do oferowanego w fabrykach firmy KREISEL w Poznaniu i Będzinie Łagiszy. Będą to więc głównie suche zaprawy murarskie, tynkarskie, klejowe do glazury i systemów dociepleń budynków ale przede wszystkim tynki mineralne.

14.07.2003

Wstecz