Zaprawy tynkarskie

Zaprawy tynkarskie to oprócz zapraw murarskich podstawa na każdej budowie, od tej najmniejszej do największej.

Służą przede wszystkim do wygładzenia i wyrównania powierzchni surowej ściany i sufitu. Tradycyjna zaprawa tynkarska jest do nakładania ręcznego np. POZTYNK 560, jednak w nowoczesnym budownictwie najczęściej stosuje się produkty do aplikacji maszynowej np.: 561L.

Przygotowane fabrycznie mieszanki tynkarskie to gwarancja stałej jakości oraz odpowiednich parametrów technicznych i użytkowych.

 

Nasi klienci mogą wybierać produkty na bazie gipsu jako spoiwa jak i cementu oraz wapna. Różnorodność spoiw powoduje nadanie zaprawom odpowiednich cech użytkowych np. odporność na mróz, wodę czy twardość.

Naturalne surowce stosowane do produkcji powodują, że wyroby te są paroprzepuszczalne i nie stanowią bariery dla nadmiaru wody, która jest w murze.

 

Proponujemy zarówno tynki cementowo-wapienne wewnętrzne jak i zewnętrzne, które są wodo i mrozoodporne. W katalogu produktów można znaleźć mieszanki na bazie drobnego jak i grubszego ziarna.

Na uwagę zasługują tynki 500 i 511L. Oba są drobnoziarniste i można uzyskać przy odpowiedniej obróbce, gładką powierzchnię wyprawy. Ponadto tynk 511L jako jedyny w grupie zapraw tynkarskich na bazie cementu jest biały.

 

Wszystkie tynki z dużą zawartością perlitu oznakowane są literą L, oznacza ona, że tynk który wybierzemy jest lekki, a tym samym łatwiej się go obrabia.

Szczególnym tynkiem jest 503SL. Który jest najlżejszy w naszym portfolio. Dzięki lekkości tynk nakłada się i wygładza mniejszymi nakładami pracy.

Każdy z naszych tynków cementowo-wapiennych może stanowić podkład pod płytki ceramiczne, gładź czy też farbę, a wszystkie te grupy asortymentowe znajdziemy w naszym katalogu.