Systemy ociepleń

Zaczynasz modernizację lub budowę domu?


Warto więc zatroszczyć się o solidnie wykonany system ociepleń. Dobrej jakości materiały zredukują koszty ogrzewania, a nieruchomość zyska na wartości.

Aby inwestycja była efektywna i przyniosła oczekiwane oszczędności, konieczny jest właściwy dobór wysokiej jakości materiałów  składających się na kompletny system oraz  wykonane fachowo prace.

 

Jak wybrać system ociepleń?

Najważniejsze są dwa czynniki. Pierwszy z nich to rodzaj termoizolacji, drugi to miejsce prowadzonej inwestycji.

Najczęściej wykorzystywanymi materiałami do termoizolacji w Polsce są: styropian i wełna mineralna, z kolei do cokołów, a czasem całych budynków wykorzystuje się styropian ekstrudowany czyli XPS.

Na bazie tych wszystkich materiałów proponujemy naszym klientom niezawodne systemy ociepleń.

Styropian jest najczęściej stosowanym materiałem w systemach ociepleń.

 Łatwy w obróbce. Ma bardzo dobre właściwości termoizolacyjne, szczególnie odmiany grafitowe. Do wykończenia systemów ociepleń opartych o styropian możemy wykorzystać każdy rodzaj tynku dekoracyjnego np. akrylowy AKRYTYNK 010 czy też tynk najbardziej odporny na porastanie biologiczne jakim jest BIOTYNK 042

 

Wełna jest paro przepuszczalna, dlatego też od pozostałe komponenty muszą również charakteryzować się tą cechą.. Systemy ociepleń z wełną to np. rodzina systemów TURBO-W firmy KREISEL. Do ich wykończenia możemy wykorzystać tynk mineralny POZTYNK-SZ 061/062, silikatowy SILIKATYNK 020 czy silikonowy NANOTYNK 031.

 

Styropian ekstrudowany XPS to specjalistyczny produkt budowlany. W przeciwieństwie do pozostałych jest wodoodporny, a więc idealnie nadaje się do ociepleń cokołów oraz podziemnych części budynków. Na cokole wymagane jest specjalistyczne wykończenie, najlepiej produktem o dużej odporności mechanicznej, jak nasz tynk mozaikowy MOZATYNK-S 051 czy też BIOTYNK 042.

 

Jak dobrać system ociepleń?


Poniżej przedstawiamy najlepsze rozwiązanie, także ze specjalistyczną zaprawą do zatapiania siatki STYRLEP RTU 251.