Zaprawy do ociepleń

Podstawą trwałości systemu ociepleń jest zastosowanie odpowiedniej zaprawy.

Zaprawa klejąca służy do trwałego zamocowania termoizolacji do ściany. Dzięki temu, że grubość nałożonej zaprawy może wahać się od kilku milimetrów do nawet półtora centymetra można płaszczyznę ściany wyrównać i cieszyć się systemem ociepleń, nie odbiegającym od pionu. Zaprawy klejące mają wysoką przyczepność do najróżniejszych podłoży oraz materiału termoizolacyjnego. Oferujemy zaprawy przeznaczone do styropianu np. LEPSTYR 210 oraz wełny mineralnej LEPSTYR-W 230. Zaprawy o podwyższonych parametrach przyczepności taką jak LEPSTYR 210 ELASTYCZNY, są idealnym wyborem dla styropianu grafitowego.

Oprócz zapraw do klejenia znaleźć można także uniwersalne: do wykonania warstwy zbrojącej tkaniną szklaną oraz klejenia materiału termoizolacyjnego. Zaprawy te pełnią bardzo istotną funkcję, chroniąc system ociepleń przed uszkodzeniami mechanicznymi. Zaprawa zbrojąca stanowi także nośne podłoże pod tynki dekoracyjne. Wszystkie te zaprawy nazywają się STYRLEP, o odpowiednie dalsze oznaczenie mówi o specyficznych ich cechach. I tak np. STYRLEP 220 ELASTYCZNY jest idealny do styropianu grafitowego oraz XPS (ekstrudowanego). STYRLEP-W 240 to specjalna zaprawa do wełny mineralnej. Wszystkie zaprawy STYRLEP zawierają włókna zbrojące, które zwiększają odporność na naprężenia termiczne, zmniejszają ryzyko pęknięć. Bardzo interesującą zaprawą jest STYRLEP-B 225, jest ona biała, uniwersalna, nadaje się zarówno do wełny mineralnej jak i styropianu białego oraz grafitowego. Co ważne, po jej nałożeniu nie wymagane jest gruntowanie przed aplikacją tynku dekoracyjnego.

Z kolei STYRLEP RTU 251 to gotowa zaprawa do wykonywania warstwy zbrojącej. Ma bardzo wysoką przyczepność nawet do bardzo trudnych podłoży takich jak płyty OSB. Jest idealna do wykonywania warstwy zbrojącej wysoce odpornej na uderzenia. W sezonie zimowym dobrym rozwiązaniem będą zaprawy z przyspieszonym czasem wiązania: LEPSTYR-Z 211 i STYRLEP-Z 221 oraz KLEJ POLIURETANOWY 250.

Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z kartami technicznymi tych zapraw.