Gładzie

Gładź w niewielkim pomieszczeniu jest łatwa do wykonania nawet dla domowego majsterkowicza. Gładzie to nie tylko wyroby gipsowe, ale także produkty oparte na innych spoiwach i wypełniaczach posiadające specyficzne właściwości. Od wielu lat oferujemy naszym klientom gładzie polimerowe, gipsowe, wapienne, cementowo-wapienne.

Gładzie do obróbki na sucho

Gładzie gotowe do użycia

Bardzo popularne w ostatnim czasie , między innymi jest to gotowa gładź GIPSEL Plus 603 czy ROLL GIPSEL 696. Są to wyroby, których nie trzeba w żaden sposób przygotowywać, wystarczy otworzyć wiaderko i zacząć pracę. Dlatego też nadają się wszędzie tam gdzie ważny jest czas oraz dla każdego domowego majsterkowicza, który nie posiada całej gamy narzędzi: wiertarki, mieszadeł czy wiader. Wystarczy zaopatrzyć się w szpachelkę i pacę metalową lub też w wałek do gładzi  przypadku ROLL GIPSELA 696. Najważniejszym ich atutem jest szerokie spektrum podłoży, na które można je stosować: od betonów po tradycyjne tynki cementowe, cementowo-wapienne, wapienne, poprzez tynki gipsowe i płyty gipsowo-kartonowe. Są elastyczne i wysoce przyczepne. Z powodzeniem możemy je stosować w łazienkach czy kuchniach.

Gładzie białe

Dolomit to podstawowy składnik gładzi POZGŁADŹ 602, dzięki czemu jest idealnie biała. Gładź charakteryzuje się dużą przyczepnością do podłoży łatwością nakładania i wygładzania. Jest idealna do pomieszczeń o dużej  wilgotności takich jak łazienki, pralnie, kuchnie, a nawet baseny! Dzięki cementowi portlandzkiemu gładź ta jest mrozoodporna i można ją stosować na zewnątrz pomieszczeń. Wykonywanie gładkich powierzchni tą gładzią jest bardzo proste i analogiczne do gładzi gipsowych – czyli nanoszenie równomiernie produktu pacą ze stali nierdzewnej, następne dokładne wygładzenie i końcowe szlifowania.

Gładzie Gipsowe

Jeśli o szlifowaniu mowa to należy wspomnieć o wyrobach gipsowych, a więc o GŁADZI 601 i nowości: SUPER BIAŁEJ GŁADZI 604.  Mogą one być nakładana do 3 mm grubości oraz  wykonywane na takich podłożach jak: betony, tynki cementowe, cementowo-wapienne, wapienne, gipsowe, płyty gipsowo-kartonowe, itp. GŁADŹ 601 nadaje się szczególnie do narzucania maszynowego jak i ręcznego.

 

Gładzie do obróbki na mokro

Są to dwa nasze produkty GŁADŹ WAPIENNA 660 czy CEMENTOWO-WAPIENNA 662. Gładź wapienna jak sama wskazuje jest na bazie wapna, jest to spoiwo, które zapewnia wysoką paro przepuszczalność. Wyroby wapienne stają się produktami coraz bardziej popularnymi i poszukiwanymi przez konsumentów. Gładź 660 jest przeznaczona do wnętrz. GŁADŹ CEMENTOWO-WAPIENNA 662 to gładź wodo i mrozoodporna, przeznaczona także do wykonywania gładkich powierzchni tynków na zewnątrz pomieszczeń.

Gładzie te to idealne uzupełnienie tynków cementowo-wapiennych opartych na grubym kruszywie takich jak TYNK 501 czy 561L, 503SL.