NOWA FARBA ANTYREFLEKSYJNA 080

FARBA ANTYREFLEX 080 to jedna z tegorocznych naszych nowości.

Jest to wysokiej jakości, głęboko matowa farba wewnętrzna, produkowana na bazie najwyższej jakości komponentów.

Farba Antyreflex 080  optycznie niweluje drobne niedoskonałości struktury powierzchni ściany czy też sufitu.

Jest jednolicie  matowa, bez względu na kąt padania światła, dlatego idealnie sprawdzi się  do surowych powierzchni takich jak tynki gipsowe, cementowo-wapienne czy też płyty g-k.

Idealna do dużych płaszczyzn. Jest ona dostępna w kolorze białym.

Najlepiej nakładać ją dwuwarstwowo, a każdy wykonawca doceni na pewno to, że jest niekapiąca. Można ją nakładać wszelkimi metodami malarskimi: wałkiem, pędzlem czy też natryskowo przy użyciu odpowiednich agregatów.

Po wyschnięciu jest odporna na mycie oraz szorowanie, także nie agresywnymi detergentami czy też środkami przeznaczonymi do dezynfekcji. Posiada Klasę 1 odporności na szorowanie wg. PN-EN 13300. Dostępna jest w wiadrach 2,5l oraz 10l.

Przed malowaniem farbą  080 warto dobrze przygotować podłoże. Przede wszystkim musi być suche i wysezonowane, a w niezbędnych przypadkach zagruntowane.

Użycie środka gruntującego zalecamy przy malowaniu powierzchni pokrytych tynkami cementowo-wapiennymi, gładziami, czy też płytami gipsowo-kartonowymi. Proponujemy użycie gruntów z linii EXPERT np. EXPERT 5 (skoncentrowany, do rozcieńczania wodą) lub gotowy do użycia EXPERT 6.