Ulepszona FARBA SILIKONOWA 003

...o podwyższonej odporności na działanie UV

Od tego roku w naszej ofercie znajdziemy ulepszoną FARBĘ SILIKONOWĄ 003. Jest to specjalistyczny wyrób do malowania elewacji, a także wnętrz. Jej podstawową cechą jest możliwość szybszego podejścia do malowania tynków mineralnych od momentu ich nałożenia. Dzięki nowoczesnej recepturze ten czasookres skrócono do niezbędnego minimum: 3 dni. Przyspiesza to w wydatny sposób postęp prac elewacyjnych. Jest ona składnikiem naszych systemów ociepleń TURBO i TURBO-W (z tynkiem mineralnym POZTYNK-SZ 061 i 062).

Farba ta zachowuje także swoje inne ważne cechy techniczno- użytkowe, a więc przede wszystkim właściwości samoczyszczące. Dzięki czemu powierzchnia nią pokryta nie porasta biologicznie. Po wyschnięciu jest też elastyczna co ma duże znaczenie przy elewacjach, gdzie w zależności od intensywności koloru farby słońce może nagrzewać ich powierzchnię do kilkudziesięciu stopni. Aby w pełni zapobiegać przebarwieniom, płowieniu, naprężeniom termicznym kolorowe farby barwimy za pomocą tzw. „zimnych pigmentów”. Obniżają one temperaturę powierzchni elewacji, przyczyniając się do wydłużenia trwałości koloru.  

Farbę Silikonową 003 można nanosić wałkiem, pędzlem lub natryskowo na czyste, suche, nośne i wysezonowane podłoże. W razie potrzeby podłoże powinno być  zagruntowane środkiem GRUNTOLIT-SO 305. Malowanie należy prowadzić w sposób ciągły na jednej płaszczyźnie nie dopuszczając do wyschnięcia części farby w celu uniknięcia widocznych połączeń. W czasie nanoszenia i wysychania chronić farbę przed opadami, nasłonecznieniem, wiatrem i mrozem; temperatura prac powinna wynosić od +5ºC do +25ºC. Czas wysychania jednej warstwy wynosi ok. 12 godz. Zużycie na jednokrotne malowanie w zależności od rodzaju podłoża waha się: od 0,15 do 0,25 l/m² .

 

Strona ładuje się...